Korekta powiek górnych – “jestem przeszczęśliwa, że zdecydowałam się na ten zabieg”


Pierwszy raz w roli pacjentki

Na zabieg korekty powiek górnych zdecydowałam się po wielu latach pracy w charakterze pielęgniarki chirurgicznej. W czasie swojej praktyki obserwowałam tysiące podobnych zabiegów, znałam dokładny przebieg operacji, prowadziłam pacjentów w czasie rekonwalescencji. Kiedy u mnie również pojawiła się potrzeba poddania się zabiegowi, nie wahałam się długo. Zabieg wykonywał chirurg, do którego umiejętności mam pełne zaufanie. Aby w pełni wykorzystać możliwości, jakie niesie ze sobą zabieg należy być wyjątkowo dokładnym. Od precyzji cięcia chirurgicznego zależy późniejsza symetria powiek.

Urszula - opadające powieki - rezultat operacji korekcyjnej

Pielęgnacja po zabiegu

Chętnie dzielę się z pacjentami po podobnych operacjach swoimi sposobami na dbanie o siebie w czasie rekonwalescencji. Zalecam branie Rutinoscorbinu i witaminy C 1000 przez 3 tygodnie przed zabiegiem, a po nim stosowanie zimnych kompresów z Borasolu, smarowanie powiek Neomecyną oraz, w razie potrzeby, stosowanie leków przeciwobrzękowych. Istotny jest też regularny masaż blizn pooperacyjnych po zdjęciu szwów. Myślę, że te sposoby pozwoliły mi na stosunkowo komfortowy powrót do codziennego funkcjonowania po zabiegu.

Nieporównywalny komfort

Cieszę się, że przeznaczyłam pierwszy tydzień na rekonwalescencję, bo nie był to najlepszy czas na powrót do zawodowych obowiązków. Obecnie mija miesiąc od zabiegu, a moje spojrzenie jest odświeżone i młodsze. Jestem przeszczęśliwa, że zdecydowałam się na ten zabieg: nie tylko ze względów estetycznych, ale przez wzgląd na komfort w życiu codziennym.

Urszula - opadające powieki górne - operacja korekcyjna


Przyłącz się do nas na Facebooku: