Odchudzanie

Modelowanie sylwetki bez skalpela


Nowoczesne technologie umożliwiające modelowanie ciała przez wzmocnienie mięśni i redukcję tkanki tłuszczowej

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób poszukuje sposobów na poprawę wyglądu sylwetki bez konieczności poddawania się inwazyjnym zabiegom chirurgicznym. Technologia HIFEM (High-Intensity Focused Electromagnetic Technology) staje się odpowiedzą na te potrzeby, oferując bezinwazyjne modelowanie sylwetki.

Czym jest HIFEM?

HIFEM (High-Intensity Focused Electromagnetic Technology) to zaawansowana technologia elektromagnetyczna o wysokiej intensywności, która wywołuje selektywne, ponad maksymalne skurcze mięśni. Dzięki temu stymuluje wzrost włókien kurczliwych, tworzenie nowych białek i rozrost włókien mięśniowych. Supramaksymalne skurcze, intensywniejsze niż maksymalne dobrowolne skurcze (MVC), są kluczem do skuteczności tej metody.

Jak działa HIFEM?

W trakcie zabiegu urządzenie Embody generuje około 20 000 supramaksymalnych skurczów mięśni , które są kierowane bezpośrednio do nerwów obwodowych. Nie wymagają one żadnej aktywności ze strony pacjenta i są odczuwalne jako wyraźne skurcze. Energia HIFEM powoduje, że tkanka mięśniowa musi przystosować się do ekstremalnego treningu, co prowadzi do wytwarzania nowych włókien mięśniowych oraz zwiększenia gęstości i objętości mięśni.

Redukcja tkanki tłuszczowej

Podczas zabiegu mózg otrzymuje sygnał, że potrzebna będzie ogromna ilość energii. Organizm uwalnia energię z najbliżej położonych komórek tłuszczowych, co prowadzi do intensywnej lipolizy. Proces ten powoduje rozkład trójglicerydów na wolne kwasy tłuszczowe (FFA) i glicerol, które są wykorzystywane jako źródło energii. Intensywna lipoliza wywołuje apoptozę, czyli zaprogramowaną śmierć komórek tłuszczowych, które są następnie naturalnie wydalane z organizmu.

Przebieg zabiegu

Zabieg trwa około 20-30 minut. Aplikatory, przypominające kształtem duże żelazka, są umieszczane na ciele tam, gdzie chcemy wzmocnić i wyrzeźbić mięśnie oraz spalić tkankę tłuszczową. Aplikatory są stabilizowane specjalnymi pasami, a energia HIFEM wywołuje regularne drgania. W przypadku treningu mięśni brzucha, jest to równoważne wykonaniu 20 tysięcy brzuszków.

Komfort i częstotliwość zabiegów

Podczas zabiegu pacjenci odczuwają regularne wibracje, mrowienie i wyraźny skurcz. Odczucia te nie są w żadnym stopniu nieprzyjemne, a zabieg należy do komfortowych. W trakcie treningu można czytać książkę lub gazetę. Przed zabiegiem należy zdjąć biżuterię, nie wolno korzystać z urządzeń elektronicznych.

Jak często wykonujemy trening?

Treningi brzucha i pośladków trwają 30 minut. Zaleca się powtarzanie treningów co 2-3 dni, a optymalna seria składa się z minimum z 4 zabiegów. Efekty są widoczne po 2-4 tygodniach od ostatniego treningu.  

Przeciwwskazania

Zabiegu nie wykonuje się u kobiet w ciąży i karmiących. Przeciwwskazaniem są choroby nowotworowe i psychiczne oraz metalowe implanty w okolicy zabiegowej (w tym miedziana wkładka domaciczna przy treningu pośladków). Zabieg ten nie jest także przeznaczony dla osób z rozrusznikiem, niewydolnością płuc i niektórymi chorobami serca.

Skuteczność potwierdzona badaniami klinicznymi

Skuteczność i bezpieczeństwo treningu zostały przetestowane za w 13 niezależnych badaniach wieloośrodkowych w USA.

Badania kliniczne wykazały, że terapia składająca się z 4 zabiegów to:

 • Wzrost masy mięśniowej
 • Redukcja tkanki tłuszczowej
 • Zmniejszenie pociążowego rozstępu mięśni prostych brzucha
 • Zadowolenie pacjentów w badaniach klinicznych
 • Wzrost pewności siebie u pacjentów trenujących pośladki. Pacjenci opisywali, że ich pośladki są uniesione, jędrne i wyraźnie wzmocnione.  

Podsumowanie

Modelowanie sylwetki z użyciem technologii HIFEM to idealne rozwiązanie dla osób marzących o szczupłej i wysportowanej sylwetce bez konieczności poddawania się inwazyjnym zabiegom. To skuteczny i komfortowy sposób na rzeźbienie mięśni oraz redukcję tkanki tłuszczowej.

Przekonaj się o skuteczności tej metody i ciesz się wymarzoną sylwetką już dziś!

 

Zobacz cennik zabiegów

umów się na wizytę

lub zapisz się na zabieg w wybranym przez siebie terminie

Zachęcamy do wypełnienia formularza w celu umówienia się na zabieg lub uzyskania więcej informacji na jego temat. Prosimy zostawić swoje dane, a my skontaktujemy się z Państwem w preferowanym przez Państwa terminie.

  Twoje imię

  Adres email

  Telefon

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu kontaktu i zapoznałem się z polityką prywatności Sprawdź politykę prywatności

  ZADZWOŃ TERAZ !

  *źródło informacji: BTL Polska

  **ostateczny efekt zabiegów uzależniony jest od indywidualnej reakcji na procedurę EmBody