Odchudzanie

Modelowanie sylwetki

Przyłącz się do nas na Facebooku:


Nowoczesne technologie umożliwiające modelowanie ciała przez wzmocnienie mięśni i redukcję tkanki tłuszczowej

EMBODY to pierwsze na rynku urządzenie do nieinwazyjnego liftingu, modelowania i ujędrniania pośladków. Zastosowane w rejonie brzucha – jak żadne inne urządzenie – rzeźbi mięśnie i redukuje tkankę tłuszczową. To idealny zabieg dla osób marzących o szczupłej i wysportowanej sylwetce.

 • HIFEM (High-Intensity Focused Electromagnetic Technology) to zaawansowana technologia elektromagnetyczna o wysokiej intensywności. Wywołuje selektywnie, czyli wybiórczo, ponad maksymalne skurcze mięśni. Dzięki temu pobudza: wzrost włókien kurczliwych, tworzenie nowych białek i rozrost włókien mięśniowych.

SUPRAMAKSYMALNA MOC!

 • Energia HIFEM jest skuteczna w rozbudowie mięśni, ponieważ potrafi wywołać i utrzymać przez wiele sekund supramaksymalne skurcze. Mówiąc najprościej „ćwiczy” mięśnie ze znacznie większą mocą i częstotliwością niż jest to możliwe podczas jakiegokolwiek treningu.

Co to są skurcze supramaksymalne?

 • Przyjmuje się, że supramaksymalne skurcze są intensywniejsze niż Maksymalny Dobrowolny Skurcz (MVC – Maximal Voluntary Contraction) wywoływany fizjologicznie. Nie jesteśmy w stanie wywołać takich skurczów samodzielnie, a także nie potrafimy fizjologicznie odpowiednio długo ich utrzymać. To dlatego trening mięśni energią HIFEM jest bardziej skuteczny niż każdy wysiłek fizyczny.
 • W trakcie jednego zabiegu energia HIFEM wywołuje ok. 20 tysięcy supramaksymalnych skurczów. Są one kierowane bezpośrednio do nerwów obwodowych, niezależnie od funkcji mózgu. Nie wymagają żadnej aktywności ze strony osoby poddawanej treningowi, są odczuwalne jako wyraźne skurcze.

Jak to wpływa na mięśnie?

 • Tkanka mięśniowa musi przystosować się do tak ekstremalnego treningu. Dlatego wytwarza nowe włókna mięśniowe, zwiększa gęstość i objętość mięśni. To powoduje, że mięśnie są większe, lepiej napięte i bardziej widoczne.

Jak urządzenie spala tłuszcz?

 • Ponieważ w trakcie zabiegu mięśnie wykonują ponad maksymalne skurcze, mózg otrzymuje informację, że potrzebna będzie energia i to w ekstremalnych dawkach. Dlatego organizm uwalnia potężną ilość energii z najbliżej położonych komórek tłuszczowych. Efekt kaskadowy uruchamia intensywną lipolizę. I tak dochodzi do spalenia tkanki tłuszczowej znajdującej się w sąsiedztwie kurczących się mięśni.
 • Jak podaje producent, tłuszcz znajdujący się w sąsiedztwie kurczących się mięśni rozkłada się z trójglicerydów na wolne kwasy tłuszczowe (FFA) i glicerol, które są źródłem energii. Lipoliza jest tak intensywna, że dochodzi do apoptozy, czyli zaprogramowanej śmierci komórek tłuszczowych. Martwe komórki zostają wydalone w sposób naturalny. Taka wymuszona apoptoza komórek tłuszczowych wywoływana przez przelewanie się FFA była wykazana w licznych badaniach klinicznych.

PRZEBIEG ZABIEGU

Czas trwania: 20-30 minut

Zabieg polega na intensywnym treningu mięśni, który wykonuje samodzielnie urządzenie . Bezpośrednio do ciała przykładane są jeden lub dwa aplikatory, przypominające kształtem duże żelazka. Umieszcza się je na ciele tam, gdzie chcemy wzmocnić i wyrzeźbić mięśnie oraz spalić tkankę tłuszczową. Dla stabilizacji aplikatory mocujemy do ciała specjalnymi pasami. Energia HI-FEM wywołuje regularne drgania, które np. w przypadku treningu mięśni brzucha zastępują ok. 20 tysięcy brzuszków.

Czy zabieg jest przyjemny?

Pacjenci odczuwają regularne wibracje, mrowienie i wyraźny skurcz. Odczucia te nie są w żadnym stopniu nieprzyjemne, a zabieg należy do komfortowych. W trakcie treningu można czytać książkę lub gazetę. Przed zabiegiem należy zdjąć biżuterię, nie wolno korzystać z urządzeń elektronicznych.

Jak często wykonujemy trening?

Treningi brzucha i pośladków trwają 30 minut. Powtarzamy je co 2-3 dni. Optymalna seria składa się minimum z 4 zabiegów, w zależności od ustaleń. Efekty oceniamy po 2-4 tygodniach od ostatniego treningu.  

Przeciwwskazania.

Zabiegu nie wykonuje się u kobiet w ciąży i karmiących. Przeciwwskazaniem są choroby nowotworowe i psychiczne oraz metalowe implanty w okolicy zabiegowej (w tym miedziana wkładka domaciczna przy treningu pośladków). Zabieg ten nie jest także przeznaczony dla osób z rozrusznikiem, niewydolnością płuc i niektórymi chorobami serca.

BADANIA KLINICZNE

Skuteczność i bezpieczeństwo treningu zostały przetestowane za w 13 niezależnych badaniach wieloośrodkowych w USA.

Badania kliniczne wykazały, że terapia składająca się z 4 zabiegów to:

 • Wzrost masy mięśniowej
 • Redukcja tkanki tłuszczowej
 • Zmniejszenie pociążowego rozstępu mięśni prostych brzucha
 • Zadowolenie pacjentów w badaniach klinicznych
 • Wzrost pewności siebie u pacjentów trenujących pośladki. Pacjenci opisywali, że ich pośladki są uniesione, jędrne i wyraźnie wzmocnione.  

Zobacz cennik zabiegów

umów się na wizytę

lub zapisz się na zabieg w wybranym przez siebie terminie

Zachęcamy do wypełnienia formularza w celu umówienia się na zabieg lub uzyskania więcej informacji na jego temat. Prosimy zostawić swoje dane, a my skontaktujemy się z Państwem w preferowanym przez Państwa terminie.

  Twoje imię

  Adres email

  Telefon

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu kontaktu i zapoznałem się z polityką prywatności Sprawdź politykę prywatności

  ZADZWOŃ TERAZ !

  *źródło informacji: BTL Polska

  **ostateczny efekt zabiegów uzależniony jest od indywidualnej reakcji na procedurę EmBody

  Polub nas na FacebookuOdwiedź nasz profil na Facebooku i polub nas. Dzięki temu pozostaniemy w kontakcie i na bieżąco będziesz dowiadywać się o promocjach i ciekawych wydarzeniach organizowanych na terenie kliniki.