Operacja powiększenia biustu

Operacja powiększenia biustu

Przyłącz się do nas na Facebooku:


Powiększenie biustu jest najczęściej wykonywaną operacją plastyczną na świecie bez względu na położenie geograficzne, kulturę i religię kraju.

Idealne kandydatki do operacji powiększenie piersi to m. in.:

  • Kobiety, które utraciły objętość biustu na skutek dużej utraty dużej masy ciała
  • Kobiety, których piersi zwiotczały w wyniku ciąży lub wraz z wiekiem
  • Kobiety, które mają wrodzoną lub nabytą asymetrię piersi.
  • Kobiety, które mają małe piersi, w związku ze stanami takimi jak m. in. niedorozwój gruczołu piersiowego, hipoplazja piersi lub uwarunkowana genetycznie mała ilość tkanki tłuszczowej.

Operacja powiększenia piersi ma na celu powiększenie lub ujędrnienie piersi.
Uzyskane w ten sposób lepsze proporcje sylwetki przywracają kobietom pewność siebie, co wpływa na podniesienie ich samooceny.

Operacja powiększenia biustu - zdjęcia przed i po zabiegu   Operacja powiększenia biustu - zdjęcia przed i po zabiegu   Operacja powiększenia biustu - zdjęcia przed i po zabiegu

Więcej zdjęć

Powiększenie piersi to nie tylko zabieg estetyczny, mimo tego, że powszechnie uważa się go za głownie taki.  W rzeczywistości, powiększenie piersi to przede wszystkim operacja rekonstrukcyjna, szczególnie jeżeli wykonywane jest u kobiet u których gruczoły piersiowe nie zostały prawidłowo wykształcone lub zostały zniekształcone po laktacji. Powiększenie piersi, czyli wypełnienie gruczołów piersiowych implantem piersiowym jest jedynym sposobem na przywrócenie kształtu piersi po przebytej mastektomii lub u pacjentek, u których klatka piersiowa uległa uszkodzeniu w wyniku wypadku.

We wszystkich wspomnianych powyżej przypadkach operacyjne wstawienie implantów piersiowych jest doskonałym rozwiązaniem zarówno pod kątem medycznym jak i psychologicznym.

W przypadku piersi zwiotczałych lub piersi opadających samo powiększenie piersi poprzez wypełnienie gruczołów piersiowych implantem piersiowym nie zawsze niweluje efekt piersi opadających. Wtedy powiększenie piersi należy rozważyć z jednoczesną operacją plastyki piersi (plastyka piersi podniesienia biustu). Zabieg powiększenia piersi z jednoczesną plastyką piersi szczególnie dedykowany jest w przypadkach, gdy piersi zupełnie utraciły swoją naturalną objętość.

PLASTYKA PIERSI – czytaj dalej   ➝   www.artplastica.pl/podniesienie-piersi/

PRZYGOTOWANIE DO OPERACJI POWIĘKSZANIA PIERSI

Planując operację należy pamiętać, ażeby co najmniej na cztery tygodnie przed datą zabiegu rzucić lub chociaż ograniczyć palenie papierosów. Dwa tygodnie przed operacją powiększania biustu nie można też zażywać aspiryny ani żadnych jej pochodnych (lub innych leków zmniejszających krzepliwość krwi czy wydłużających czas krwawienia albo gojenie ran bez konsultacji z lekarzem).

Pełną kartę zaleceń przedoperacyjnych wraz z listą badań potrzebnych w procesie kwalifikacji do operacji pacjentki otrzymują po zarezerwowaniu terminu zabiegu.

Jeżeli z różnych względów pacjentka nie może przygotować wyników wcześniej, możemy je wykonać już po przyjeździe do kliniki.

lista zaleceń przedoperacyjnych – do pobrania

POWIĘKSZANIE PIERSI: KONSULTACJA  A  ZABIEG

Dzień operacji jest tak samo ważny, jak dzień konsultacji z lekarzem – wówczas pacjentka jest kwalifikowana do zabiegu i uzgadniany jest jego plan.

Aby podczas konsultacji nie umknęły żadne pytania, specjaliści z kliniki Beauty Group zalecają by najistotniejsze dla nas kwestie zanotować wcześniej i taką notatkę zabrać ze sobą na wizytę.

Dobra rada: Nie bój się pytać, bo nie ma głupich pytań!

Operacja Plastyczna polegająca na powiększenie piersi jest bardzo poważnym przedsięwzięciem i przed podjęciem ostatecznej decyzji pacjentka powinna rozwiać wszelkie swoje wątpliwości.

W zależności od możliwości czasowych pacjentki konsultację można odbyć na długo przed planowaną operacją plastyczną lub w przeddzień planowanego zabiegu operacyjnego (jest to propozycja tzw. „next day surgery”).

Nasza klinika chirurgii plastycznej – Beauty Group, powinna być poinformowana jaką opcją jest zainteresowana pacjentka. Personel poinstruuje wówczas, jakie kroki należy przedsięwziąć w dalszej kolejności.

OPERACJA POWIĘKSZANIA PIERSI

Powiększenie piersi jest przeprowadzane w znieczuleniu ogólnym. Trwa ok 1-1,5 godziny i wymaga 1-2 dni hospitalizacji.

Pacjentki korzystające z naszych usług przebywają w klinice po operacji, mając zapewnioną całodobową opiekę medyczną oraz pełne wyżywienie. Każdorazowo zapewnimy naszym pacjentkom najwyższy standard opieki pod każdym względem.

Implanty piersiowe

Stosowane przez lekarzy protezy piersiowe (implanty piersiowe) są wypełnione żelem silikonowym o zróżnicowanym stopniu stężenia i mają powłokę o różnej grubości tekstury. Rodzaj implantu, jego markę, wielkość i kształt (implanty piersiowe okrągłe lub implanty piersiowe anatomiczne) wybiera pacjentka wspólnie z lekarzem podczas konsultacji przedoperacyjnej.

RODZAJE IMPLANTÓW PIERSIOWYCH – czytaj dalej   ➝   www.artplastica.pl/rodzaje-i-rozmiary-implantow/

Umiejscowienie implantów

W zależności od warunków anatomicznych pacjentki –  kształtu piersi oraz jej oczekiwań względem rezultatu operacji powiększenie piersi, implanty mogą być umiejscowione pod mięśniem piersiowym lub pod gruczołem piersiowym (na mięśniu piersiowym) lub częściowo pod mięśniem z dolną częścią implantu pod gruczołem.

Powiększenie piersi - umiejscowienie implantu pod mięśniem                    Powiększenie biustu - implant umiejscowiony pod gruczołem piersiowym

 implant pod mięśniem                    implant pod gruczołem

Cięcie na wprowadzenie protezy 

Implantacja może się odbywać poprzez cięcie w fałdzie podpiersiowym lub na otoczce.

Rodzaje cięć chirurgicznych przy operacjach powiększenia biustu

Implanty piersiowe mogą być także wprowadzane przez cięcie pod pachą lub w pępku, jednak z  przyczyn medycznych metody te nie są praktykowane w naszej placówce.

Szwy

Po operacji powiększenie biustu zakładane są szwy, które należy usunąć 8 dni po operacji, chyba że lekarz zastosował szwy rozpuszczalne. Zastosowanie po operacji powiększanie piersi rozpuszczalnych szwów, to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla pacjentek z zagranicy, które mogą mieć problem z umówieniem się na wizytę u operatora w klinice chirurgii plastycznej Beauty Group w Szczecinie.

Rodzaj zakładanych szwów jest kwestią indywidualną, omawianą z pacjentem podczas konsultacji.

UWAGA! Wieloletnie badania i ekspertyzy specjalistów dowodzą, iż implanty piersiowe NIE MAJĄ wpływu na rozwój chorób autoimmunologicznych i innych.

OKRES REKONWALESCENCJI PO POWIĘKSZANIU PIERSI

Zalecenia dla pacjentek które poddały się operacji powiększania piersi w klinice Beauty Group w Szczecinie:

  • Przez pierwsze 2-3 tygodnie po operacji unikać wykonywania czynności wymagających wysiłku fizycznego (np. sprzątanie, odkurzanie, pranie ręczne, itd.).
  • Podczas całego pierwszego etapu rekonwalescencji, tj. przez sześć kolejnych tygodni po operacji, obowiązuje zakaz uprawiania sportu (aerobik, siłownia, pływanie, itp.).
  • Do 6 miesięcy po operacji zalecamy nie korzystać z sauny oraz solarium; należy też unikać intensywnego opalania się.

Klinika Chirurgii Plastycznej Beauty Group w Szczecinie zaprasza do skorzystania z oferty.
Personel naszej kliniki chętnie odpowie na wszelkie Państwa pytania i pomoże rozwiać wątpliwości.

Powiększanie biustu - videoblog

Polub nas na FacebookuOdwiedź nasz profil na Facebooku i polub nas. Dzięki temu pozostaniemy w kontakcie i na bieżąco będziesz dowiadywać się o promocjach i ciekawych wydarzeniach organizowanych na terenie kliniki.