Podniesienie brwi


Podniesienie brwi to zabieg, którego wykonanie może dostarczyć naszym pacjentom dużo pozytywnych doznań. Jest on jednym z krótszych i można go wykonać kilkoma technikami operacyjnymi. Pierwsza, najbardziej typowa, to nacięcie w okolicy skroniowej, w zakresie owłosionej skóry i podpreparowanie skóry głeboko pod czepcem aż do brzegu oczodołu, następnie uwolnienie więzadła skroniowego bocznego, co umożliwia podniesienie bocznej części brwi ku górze i dalej podszycie dolnej części skóry nad brwiami do okostnej, tak aby efekt był pewniejszy i wreszcie naciągnięcie skóry , skrócenie jej i zeszycie w miejscu pierwotnego nacięcia.

Inny sposób to preparowanie skóry nad czepcem, w ten sposób unikamy możliwości uszkodzenia gałązki czołowej nerwu twarzowego. Kolejna metoda to wykorzystanie cięcia jak do plastyki powiek górnych, podpreparowanie skóry 1 cm powyżej górnego brzegu oczodołu a następnie założenie kilku szwów za skórę na wysokości brwi oraz przeszycie ich powyżej brzegu oczodołu.

Wspaniały efekt wykonanego zabiegu uniesienia skóry brwi jest długotrwały i w znacznym stopniu uatrakcyjnia wygląd twarzy. Poprawa wyglądu może sprawić, iż będziemy mogli się poczuć pewniejsi siebie, bardziej otwarci i pozbawieni kompleksu wieku, co często daje nowe, optymistyczne spojrzenie w przyszłość.

Zabieg ten proponowany jest często osobom, które nie kwalifikują się jeszcze do korekty górnych powiek. Efekt odsłonięcia gałki ocznej oraz uzyskana w ten sposób większa wyrazistość twarzy powoduje, iż możemy być postrzegani jako osoby zdecydowane i pełne sił witalnych.

Najczęstszą obawą pacjentów, którzy planują operację są niedogodności związane ewentualnym bólem, natomiast większość pacjentów, którzy poddali się tej operacji w naszej klinice zgodnie twierdzi, że wcześniejsze obawy nie potwierdziły się.

Krótki czas trwania zabiegu, brak potrzeby hospitalizacji oraz szybki powrót do normalnego funkcjonowania powodują, iż zabiegi te są wykonywane bardzo często nie tylko przez osoby starsze, ale również w wieku średnim.

Kwalifikacja do zabiegu

W przypadku osób przyjeżdżających z odległych rejonów kraju oraz z zagranicy, konsultacja przedzabiegowa, kwalifikująca pacjentów do zabiegu, powinna zostać przeprowadzona nie później niż na dzień przed zaplanowanym zabiegiem.

W trakcie konsultacji pacjent powinien zadać pytania na tematy, które go nurtowały oraz budziły niepokój względem planowanej operacji. Specjalista chirurg plastyk, który będzie wykonywał zabieg, w sposób drobiazgowy omawia szczegóły planowanej operacji, uzgadnia i zaznacza zakres operacji oraz omawia technikę operacyjną. Jeśli pacjent jest obciążony dolegliwościami, lub jeśli jest w trakcie przyjmowania leków musi o tym poinformować chirurga plastyka. W trakcie konsultacji pacjent informowany jest również o niebezpieczeństwach związanych z wykonaniem zabiegu.

Zabieg i pobyt w klinice

Korekcja powiek wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Pobyt w klinice zależny jest od woli pacjenta, aczkolwiek z medycznego punktu widzenia nie jest wymagany i już godzinę po wykonaniu zabiegu można opuścić klinikę.

Postępowanie pooperacyjne

Zgodnie z zaleceniami chirurga plastyka, szwy usuwa się po 7-10 dniach. Można to zrobić w miejscu Państwa zamieszkania, we wskazanym przez lekarza rodzinnego gabinecie. Przez pierwsze cztery tygodnie po wykonaniu operacji zalecane jest zwracanie na siebie szczególnej uwagi. Pomimo braku objawów świadczących o niedawnym zabiegu, należy unikać skrajnych warunków atmosferycznych (niskich i wysokich temperatur), nadmiernego wysiłku fizycznego oraz solarium i sauny. Aby umożliwić szybkie gojenie się, zalecany jest spokój i wypoczynek.

Więcej informacji na temat dalszego indywidualnego postępowania pacjent otrzymuje przy wypisie z kliniki.


Ryzyko i możliwe powikłania

Tak, jak przy każdym zabiegu, istnieje możliwość infekcji, krwawienia, trwałych napięć, czy powstania blizn lub krwiaków i obrzęków, przez dłuższy czas może utrzymywać się brak czucia w rejonie operowanym. W razie wątpliwości mogą Państwo porozmawiać z naszym chirurgiem.