Kiedy zaczynasz myśleć o zabiegu…

Kilka rzeczy, na które należy zwrócić szczególną uwagę jeżeli zaczynasz myśleć poważnie o poddaniu się operacji plastycznej.

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję czy poddać się operacji plastycznej:

Interesuje Cię operacja plastyczna? Postaraj się zebrać jak największą ilość informacji na jej temat. Rozważ wszystkie „za” i „przeciw”. Pamiętaj, żaden chirurg nie da Ci 100% gwarancji, ani też żadna procedura medyczna nie jest pozbawiona ryzyka. Porozmawiaj z pacjentami, którzy mieli podobne zabiegi, żeby się dowiedzieć, czego możesz się spodziewać.


Jeżeli już się zdecydujesz na zabieg:

Wybierz właściwą klinikę chirurgii plastycznej. Po operacji będziesz potrzebować opieki medycznej, więc wybierając placówkę warto pamiętać, ażeby oferowała ona również pobyt pooperacyjny na miejscu, z asystą medyczną, bez konieczności przemieszczania się do hotelu zaraz po zabiegu.


Wybierz swojego chirurga plastycznego

Sprawdź jego/jej kwalifikacje. W Polsce wszyscy lekarze, którzy posiadają specjalizację II stopnia z zakresu chirurgii plastycznej są członkami Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Estetycznej i Rekonstrukcyjnej.


Bądź doinformowany i przekaż swojemu chirurgowi plastykowi wszelkie informacje, dotyczące Twojego stanu zdrowia:

Wypytaj się swojego chirurga plastycznego o wszelkie ryzyko związane z zabiegiem. Przedyskutuj z nim swoje oczekiwania względem spodziewanych efektów operacji plastycznej. Dowiedz się, jak przebiega okres rekonwalescencji. Poinformuj lekarza o swoich problemach zdrowotnych, o dotychczasowych zabiegach chirurgicznych, gdyż może mieć to duży wpływ na kwalifikację do zabiegu.


Podejmuj swoje własne decyzje

Rzeczywistym ekspertem odnośnie Twojego wyglądu jesteś Ty sama (sam)! Potrzebujesz tylko asysty do podjęcia decyzji, nie pozwól, żeby ktoś podejmował je za Ciebie. Chirurg plastyczny poinformuje Cię, co jest technicznie możliwe do zrobienia, czego możesz się spodziewać i z jakim ryzykiem powikłań musisz się liczyć.


Opisy operacji plastycznych i zabiegów z zakresu medycyny estetycznej możesz znaleźć na naszej stronie internetowej. Z każdego takiego opisu można też przejść do listy zaleceń pooperacyjnych po danym zabiegu. Jeżeli podejmiesz decyzję o poddaniu się operacji plastycznej właśnie w naszej klinice, kierując do nas swoje zapytanie mailem prosimy o następujące informacje:

  • Ile masz lat?
  • Czy masz jakieś problemy zdrowotne (np. astma, tarczyca, cukrzyca, nadciśnienie, schorzenia serca, płuc, etc.)?
  • Czy przyjmujesz na co dzień jakieś leki? Jeżeli tak, to jakie i od kiedy?

Jeżeli dotarcie do nas wymaga od Ciebie wyboru drogi powietrznej, możemy pomóc Ci zorganizować transport z lotniska w Berlinie lub z lotniska w Goleniowie (Szczecin/Goleniów) bezpośrednio do kliniki.

Cena biletu w dwie strony to ok. 200 pln.