Korekta powiek – sposób na promienne spojrzenie

Przyłącz się do nas na Facebooku:


Jednym z najbardziej efektywnych, a zarazem najmniej inwazyjnym, sposobem chirurgicznego odmłodzenia twarzy jest plastyka powiek. To właśnie na cienkiej i delikatnej skórze wokół oczu najszybciej odznaczają się procesy starzenia, które odbierają młodzieńczy blask Twojemu spojrzeniu.

Zabieg wykonywany jest w taki sposób, by uzyskać najlepszy efekt estetyczny. Najczęściej chodzi nam o optyczne otworzenie oka oraz zniwelowanie dyskomfortu pacjenta poprzez usunięcie nadmiaru skóry utrudniającego wykonanie makijażu lub w niektórych przypadkach ograniczającego pole widzenia. Często powieki są lekko niesymetryczne, wówczas zabieg wykonywany jest tak, by skorygować tę różnicę. Zakres zabiegu jest zawsze kwestią indywidualną, dopasowaną do rysów twarzy pacjenta. Linia cięcia ukryta jest w zagłębieniu powieki i pozostaje niewidoczna dla osób trzecich. W trakcie wstępnej konsultacji badany jest stan skóry, omawiane są oczekiwania pacjenta wobec zabiegu oraz określane są możliwości ich realizacji.

W większości przypadków zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Trwa około 1-2 godziny. Pacjent może wrócić do domu tego samego dnia.

Szwy ściągane są po 5-7 dniach. Pierwszy etap gojenia trwa zazwyczaj 2-3 tygodnie. W tym czasie na twarzy może pojawić się obrzęk, blizna będzie dość mocno zaczerwieniona. Z upływem dni dolegliwości ustępują. Po miesiącu od operacji pacjenci mogą w pełni cieszyć się efektem zabiegu.

Zapraszamy do zapoznania się z nową historią naszej pacjentki Pani Danuty.

Więcej informacji na temat zabiegu znajdziesz na naszej stronie w zakładce: korekta powiek górnych lub korekta powiek dolnych.

Polub nas na FacebookuOdwiedź nasz profil na Facebooku i polub nas. Dzięki temu pozostaniemy w kontakcie i na bieżąco będziesz dowiadywać się o promocjach i ciekawych wydarzeniach organizowanych na terenie kliniki.