BELKYRA – rewolucyjny lek na drugi podbródek

Przyłącz się do nas na Facebooku:


Pierwszy tego typu zabieg niechirurgiczny posiadający amerykański certyfikat FDA, który jest dowodem na najwyższą jakość i bezpieczeństwo

Drugi podbródek to defekt estetyczny, ściśle związany z nadmiarem tkanki tłuszczowej w tych okolicach. Nie jest to stan chorobowy, jednak u wielu osób powoduje dyskomfort psychiczny: aż 73 % osób przyznaje, że wypukłość podbródka stanowi dla nich problem*. Taka sama liczba osób narzeka na linie i zmarszczki wokół oczu, jednak leczenie podwójnego podbródka jest o wiele mniej popularne. Tymczasem zarys brody silnie wpływa na ocenę wieku danej osoby, dlatego dbając o zachowanie młodego wyglądu nie powinno się zapominać o tym istotnym szczególe.

Na odkładanie się tkanki tłuszczowej w okolicach podbródka wpływa starzenie się organizmu, czynniki genetyczne oraz zmiana masy ciała. Aby pozbyć się defektu, nie trzeba już poddawać się chirurgicznym procedurom – rozwiązaniem problemu zajęła się firma Allergan, opracowując preparat do wstrzykiwań BELKYRA, który trwale niszczy komórki tkanki tłuszczowej znajdującej się pod podbródkiem, skutkując poprawą jego konturu.

Jak to działa?

Produkt leczniczy BELKURA trwale niszczy komórki tkanki tłuszczowej dzięki zawartości syntetycznej postaci kwasu deoksycholowego, który występuje naturalnie w każdym organizmie. Substancja ta bierze udział w trawieniu i wchłanianiu tłuszczu. Wstrzyknięta w depozyty tłuszczowe powoduje zniszczenie komórek tkanki tłuszczowej, czyli adipocytolizę, czego rezultatem jest niezdolność komórek do przechowywania i gromadzenia tłuszczu. Badania kliniczne potwierdziły, że preparat przyczynia się do wzrostu całkowitej ilości kolagenu w okolicach jego podania. Przed podaniem preparatu lekarz palpacyjnie bada okolicę podbródkową, aby wykluczyć inne potencjalne przyczyny uwypuklenia tych okolic (np. nieprawidłową czynność tarczycy lub węzłów chłonnych). Zabiegi wykonuje się raz na miesiąc do uzyskania satysfakcjonującego efektu (maksymalnie 6 zabiegów). Po osiągnięciu oczekiwanego rezultatu estetycznego nie ma potrzeby kolejnych iniekcji preparatu.

Koszt zabiegu:
  • z jedną ampułką preparatu: 2300 zł
  • z dwoma ampułkami preparatu: 3500 zł

 

 

*badanie przeprowadzone wśród respondentów zainteresowanych zabiegami kosmetycznymi przez firmę Allergan

Polub nas na FacebookuOdwiedź nasz profil na Facebooku i polub nas. Dzięki temu pozostaniemy w kontakcie i na bieżąco będziesz dowiadywać się o promocjach i ciekawych wydarzeniach organizowanych na terenie kliniki.