powiększenie piersi, doktor Fabian Urban, zadowolona pacjentka

Powiększanie piersi – wszystko, co powinnaś wiedzieć

Przyłącz się do nas na Facebooku:


powiększenie piersi, zadowolona pacjentka, Klinika Chirurgii Plastycznej, doktor Fabian Urban

Od operacji powiększenia piersi minęły już dwa lata, ale wciąż każdego dnia widząc się w lustrze, uśmiecham się do siebie, bo jestem inną kobietą – piękniejszą, seksowną KOBIETĄ. Z moją miseczką AA, w wieku 21 lat, czułam się jak mała dziewczynka. Wstydziłam się rozebrać przed mężczyzną, iść na plażę czy choćby nałożyć ładną bluzkę z dekoltem. Gdy natura zawiodła, pomógł pan doktor i współpracujący z nim zespół pielęgniarek i pan anestezjolog. Moje piersi są piękne, wyglądają jak 100% naturalne. Nareszcie czuję się kobietą. Serdeczne podziękowania dla doktora, przemiłych i pomocnych pań pielęgniarek i recepcjonistek, zespołu operacyjnego oraz wszystkich pozostałych pracowników kliniki, którzy razem tworzą wspaniały zespół spełniający marzenia. Życzę Państwu dalszych sukcesów w pracy, ponieważ to, co robicie to istna magia.”

To tylko jeden z listów pacjentów, jakie możecie przeczytać na naszej stronie: https://www.artplastica.pl/listy-od-pacjentow/

(Nie ukrywamy, że są one dla nas najwspanialszą nagrodą za naszą pracę.)

Na zdjęciu zadowolona pacjentka naszej kliniki.

***

Piersi są jednym z największych atrybutów kobiety. Czy nie każda kobieta marzy o kształtnych i jędrnych piersiach, które w odpowiedni sposób będą komponowały się z resztą sylwetki? Niestety nie dla wszystkich Pań natura była łaskawa w tej kwestii. Kobiety, nawet te, które na pierwszy rzut oka posiadają ładne ciało, często znajdują w nim jakieś drobne mankamenty, które można poprawić. Aczkolwiek jest także szerokie grono takich pań, dla których wygląd biustu jest poważnym problemem. Bowiem kiedy piersi są zbyt małe, to widać, że sylwetka nie wygląda kobieco. Problemem wielu kobiet nie jest jedynie wielkość piersi, ale również ich kształt. W szczególności, gdy kobiety te mają za sobą przebytą ciążę. 

Powiększanie biustu jest inwazyjnym zabiegiem, który opiera się na poprawie kształtu i wielkości piersi. Jest to zabieg, dzięki któremu efektami można cieszyć się już po kilku dniach od odbytego zabiegu. Zabieg powiększania biustu implantami jest najczęściej wykonywaną procedurą z zakresu chirurgii plastycznej. Przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa około 90 minut. Przed operacją powiększania biustu niezbędna jest konsultacja lekarska, podczas której zostaje dokonany wybór odpowiednich implantów, a także metoda ich wprowadzenia. Jeżeli chodzi o kwestię wprowadzenia implantu, to należy wyróżnić dwie: włożenie implantu z cięcia wokół otoczki lub w fałdzie podpiersiowym. W obecnych czasach odchodzi się już od dostępu pachowego, gdyż niesie się to za sobą znaczne ryzyko powikłań. Po nacięciu biustu wokoło otoczki, albo w fałdzie podpiersiowym, dociera się pod mięsień piersiowy większy, który częściowo się unosi. W następnej kolejności dokonuje się kontroli krwawienia i wprowadza implant. Po operacji powiększania biustu kobieta powinna nosić specjalistyczny biustonosz, który ma nadać piersiom właściwy kształt. Biustonosz taki musi być zdejmowany jedynie podczas czynności higienicznych. Proces gojenia zakończony jest zazwyczaj po około dwóch miesiącach od dnia zabiegu. W tym czasie z piersi schodzą obrzęki, przez co nabierają one bardziej naturalnej formy. W celu zminimalizowania zasinienia i bolesności piersi w początkowym okresie pozabiegowym potrzebna jest również rehabilitacja, a także nauka odpowiednich zachowań ruchowych.

Wróćmy jednak do konsultacji, która w tym przypadku jest kluczowa dla osiągnięcia pełnej satysfakcji pacjentki z zabiegu. Tak jak już wspomnieliśmy powyżej, to właśnie podczas konsultacji przedoperacyjnej lekarz omawia z pacjentką możliwe techniki przeprowadzenia zabiegu i wskazuje tą, która byłaby w danym przypadku najlepsza. Najtrudniej jest jednak wybrać odpowiedni implant, czyli taki, który spełni oczekiwania pacjentki, ale i będzie zgodny z jej budową anatomiczną. Dokonanie tego wyboru jest procesem niezwykle skomplikowanym. Mnogość firm produkujących implanty, różnorodność ich wypełnienia oraz rodzaju struktury powierzchni sprawia, że decyzja jest naprawdę trudna. Pacjentka nie tylko musi się zdecydować na konkretny kształt implantów i objętość. Nawet w zakresie jednego kształtu są jeszcze różnice co do jego projekcji.

Implanty piersi – Mentor

Firma Mentor została założona w 1969 roku i wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Wszystkie implanty firmy  Mentor mają dożywotnią gwarancję. Co istotne i warte podkreślenia, Mentor obejmuje również gwarancją pacjentki z torebką łącznotkankową (capsular contracture). Implanty te wykorzystywane są przede wszystkim do powiększania, ale także do pełnej rekonstrukcji biustu np. po mastektomii. Są to implanty silikonowe, wypełnione gęstym żelem, który w sytuacji pęknięcia zachowuje spoistość. Żel ten jest naturalny i miękki w dotyku, przez co jest preferowany przez wiele pacjentek. Implant taki może być także bardzo dobrym wypełnieniem zwiotczałych piersi w przypadku zaniku gruczołu piersiowego. 100% wypełnienie niweluje ryzyko marszczenia się implantu, a także nadaje efekt „push-up” (szczególnie zauważalny w najnowszej linii implantów Mentora – Xtra).

Implanty piersi – SEBBIN

Sebbin jest francuską firmą działającą na skalę ogólnoświatową, która prawie od 30 lat opracowuje, produkuje i sprzedaje wysokiej jakości implanty i ekspandery wytworzone z biokompatybilnego silikonu przeznaczonego dla chirurgii plastycznej, estetycznej i rekonstrukcyjnej.

Wszystkie implanty są wykonywane ręcznie i sygnowane znakiem CE zatwierdzonym przez MDC w Niemczech. Metoda produkcji polega na wykorzystaniu długotrwałego wszczepialnego silikonu o jakości medycznej zarejestrowanego przez FDA (Food & Drug Administration, USA) dostarczanego przez Nusil Technology i Applied Silicone Corporation.

Implanty piersi – B-Lite

Na chwilę obecną chirurgia plastyczna posiada możliwość korzystania z wysokiej jakości implantów, które cechują się dużym bezpieczeństwem i różnorodnością kształtów a także co jest nowością na rynku ten sam rozmiar może się znacznie różnić pod względem wagi! Implanty B-Lite firmy POLYTECH Health & Aesthetics są dobrą ofertą dla kobiet chcących skorzystać z implantów o większych rozmiarach. Środek implantów został wykonany z silikonu, a także z wielu mikroprzestrzeni wypełnionych gazem, które powodują, iż waga takiego implantu zmniejsza się o około 30 procent.

***

Do przeciwwskazań operacyjnego powiększenia piersi należy zaliczyć w szczególności:

 • zaburzenia krzepliwości,
 • skazy naczyniowe,
 • nieleczona cukrzyca,
 • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze,
 • ciąża,
 • opryszczka,
 • infekcje ropne skóry.

Należy również pamiętać o tym, że wiele chorób przewlekłych wyklucza możliwość operacji biustu. Operacji plastycznych piersi nie wykonuje się także u pań, które posiadają niezdiagnozowane zmiany w piersi, jak również wszystkie zmiany wymagające uprzedniej pomocy chirurgicznej. U pacjentek, które jeszcze nie rodziły lub planują kolejne ciąże, implanty umieszcza się pod mięśniem klatki piersiowej. Operacja taka nie powoduje z reguły problemów z karmieniem piersią.

Implanty piersi stosuje się zasadniczo w przypadku:

 • kobiet po mastektomii,
 • korekty biustu, który utracił swój kształt,
 • w celu wyrównania wielkości piersi,
 • pacjentek, które chcą powiększyć swój biust.

W renomowanych klinikach stosuje się implanty najwyższej jakości, na które producenci dają dożywotnią gwarancję. Nie zachodzi więc potrzeba wymieniania ich ze względów medycznych. Zazwyczaj robi się to tylko ze względów estetycznych, gdyż po 10, bądź 15 latach biust rzadko kiedy wygląda tak jak po operacji. Negatywnie na efekt wizualny wpływa kilka kwestii, do których zalicza się w szczególności proces naturalnego starzenia się ciała, jak również obciążenie grawitacyjne i wahanie się masy ciała.

***

Tak jak zostało to opisane powyżej, niemalże wszystkie implanty stosowane obecnie w chirurgii plastycznej są wypełnione żelem silikonowym. Jeżeli nawet mają inne wypełnienie, to wciąż kapsuła, którą są otoczone, jest również silikonowa.

Głównym składnikiem silikonów jest krzem, który występuje między innymi w piasku. Krzem staje się silikonem w związkach z tlenem, węglem i wodorem. Fakt, że silikony mogą występować w postaci żelu, oleistej lub gumy jest uzależniony od tego, z którym pierwiastkiem stworzy związek. W związku z powyższym silikony są związkami obojętnymi i od 1946 roku znajdują szerokie zastosowanie w medycynie, m. in. do produkcji soczewek wszczepialnych, rozruszników oraz od 1963 roku do produkcji implantów piersi. Nie wywołują żadnych poważniejszych reakcji w organizmie, a ich właściwości mechaniczne cechuje duża odporność na uderzenia.

Jeśli planujesz operację piersi watro jest również zajrzeć na naszą stronę: https://www.artplastica.pl/piersi/

Polub nas na FacebookuOdwiedź nasz profil na Facebooku i polub nas. Dzięki temu pozostaniemy w kontakcie i na bieżąco będziesz dowiadywać się o promocjach i ciekawych wydarzeniach organizowanych na terenie kliniki.