Filmy

Zakończyły się zdjęcia do pierwszego polskiego filmu długometrażowego o chirurgii plastycznej. Producentem filmu pod tytułem „Pragnienie piękna” jest portal Strefa Ciało, a wyreżyseruje go Miguel Gaudencio, urodzony w Mozambiku portugalski reżyser. Wszystkie zabiegi zostały wykonane w klinice Artplastica, która została merytorycznym partnerem przedsięwzięcia.

Pragnienie piękna

Ideą filmu jest przełamanie tabu, jakim jest chirurgia plastyczna oraz poruszenie związanych z nią kontrowersyjnych treści. Poza przemianami bohaterek, które zdecydowały się na operację plastyczną, w filmie zostaną również przedstawione różne punkty widzenia na temat chirurgii plastycznej w dyskusjach zarówno ze specjalistami w tej dziedzinie, jak i z aktorami, politykami, piosenkarzami, projektantami mody itp.

Zobacz trailer

„Chirurgia plastyczna, która na świecie przyjmowana jest naturalnie i bez większych kontrowersji, to w Polsce wciąż temat tabu. Chcemy je przełamać i poszukać odpowiedzi na wiele pytań, które do tej pory nie znalazły odpowiedzi i które de facto nie były zadawane, czy to z powodu obaw związanych z podejmowaniem trudnych tematów, czy to z powodu niezrozumienia, czym tak naprawdę jest chirurgia plastyczna.” – prezes firmy Strefa Ciało. „To nie będzie film-reklamówka chirurgii plastycznej czy też obraz, oparty na przedstawieniu czysto technicznego aspektu zabiegów tego typu. Chodzi w nim o szersze i bardziej złożone spojrzenie, nie tylko na ciało, ale może przede wszystkim na „ducha” – i z artystycznym zacięciem. Z jednej strony na to, dlaczego ludzie decydują się na operacje chirurgii plastycznej, z drugiej na to, dlaczego wciąż taka decyzja wywołuje w Polsce tyle kontrowersji.” – mówi Monika Chomiuk, menedżer Kliniki Chirurgii Plastycznej Artplastica, która została zaproszona przez firmę Strefa Ciało do współpracy przy filmie. „Pragnienie piękna” to podróż, która odsłoni istotę piękna jako najważniejszego elementu w świecie, w którym żyjemy. Zrealizowałem setki większych i mniejszych form filmowych, ale ten film jest dla mnie dużym wyzwaniem dlatego, że musi to być obraz, który z jednej strony jest przedsięwzięciem artystycznym podejmującym kontrowersyjny temat, a z drugiej ma skłaniać do przemyśleń. Również forma filmu będzie nowatorska i nietypowa dla tego typu produkcji. Połączenie w jednym przedsięwzięciu dokumentu, filmu oraz artystycznego obrazu pozwoli na przedstawienie tematu chirurgii plastycznej w sposób dotychczas niespotykany w tego typu przedsięwzięciach” – mówi Miguel Gaudencio, reżyser filmu. Prace nad filmem trwały rok.

Artplastica "Pragnienie Piękna" - film - ekipa na planie Artplastica "Pragnienie Piękna" Maria Czubaszek i Agata Kulesza Artplastica "Pragnienie Piękna" Agata Kulesza Artplastica "Pragnienie Piękna" Lew Starowicz Artplastica "Pragnienie Piękna" Piotr Najsztub "Pragnienie Piękna" Sala pooperacyjna - zdjęcia w Klinice Chirurgii Plastycznej - Artplastica Artplastica "Pragnienie Piękna" Agnieszka Szulim