Dlaczego kobiety decydują się na operacje piersi?


Każda kobieta dobrowolnie decydująca się na chirurgiczną ingerencję w swoje ciało posiada ku temu swój własny, indywidualny powód. Przebywając w klinice niejednokrotnie mieliśmy okazję wysłuchać wielu historii opowiedzianych nam przez pacjentki, które decydowały się na zabieg korekty biustu. Są to kobiety w różnym wieku, z różnymi historiami, doświadczeniami i powodami, rozważające zarówno powiększenie, plastykę jak i redukcję swych piersi. 

Posiadając wiedzę na temat mnogości powodów skłaniających kobiety ku tej decyzji, nie jest dla nas zaskoczeniem, że operacje piersi od lat plasują się w czołówce najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Odwiedzające nas kobiety za powód swej decyzji najczęściej podają niskie poczucie własnej wartości, brak akceptacji wobec zachodzących zmian w swym wyglądzie za sprawą ciąży i okresu karmienia, cierpienie z powodu kompleksów, chęć zmiany w swoim życiu. Przeprowadzające ten zabieg pacjentki w większości pragną zawalczyć o odbudowanie pewności siebie.

Zabiegi korekty biustu z roku na roku stają się coraz bardziej popularne i rozpowszechnione, a stale rosnąca świadomość społeczna dotycząca obszernej listy powodów ich przeprowadzenia napawa optymizmem. Dzisiejsze społeczeństwo cechuje się zrozumieniem wobec zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej mając świadomość stojącego na za nimi podłoża psychicznego. Piersi stanowią dla kobiet istotną część ich ciała, większość przywiązuje ogromną wagę do ich rozmiaru i jędrności, a zabiegi wpływające na ich wygląd mogą stać się rozwiązaniem wielu problemów nie tylko natury fizycznej. 

Podstawowym wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu jest niezadowolenie z kształtu czy rozmiaru swego biustu. Jego powiększenie z użyciem implantów sprawia, że piersi stają się okrąglejsze, jędrniejsze, lepiej wymodelowane i uniesione, dzięki czemu dyskomfort oraz pielęgnowane latami kompleksy potrafią całkowicie zniknąć, poprawia się samopoczucie i znacząco wzrasta pewność siebie. Poprzez zmianę wyglądu swych piersi, wiele kobiet potrafi odbudować poczucie własnej wartości oraz atrakcyjności. 

Dla wielu pacjentek mimo wskazań do operacji o psychicznym podłożu decyzja nie należy jednak do prostych. Sporo z nich dojrzewa do tej decyzji latami, odwiedza wielu chirurgów, zadaje dziesiątki pytań i podejmuje masę prób. W obliczu podjęcia istotnej życiowej decyzji często napływają do nas obawy i wątpliwości, dlatego na pierwszym miejscu zawsze powinniśmy stawiać swoje zdrowie i bezpieczeństwo w cenionej Klinice o dobrej opinii, z życzliwym personelem i pomocnym, doświadczonym chirurgiem plastycznym. Nie bójmy się pytać ani podejmować decyzji gdy wiemy, że obecna sytuacja wywiera na nas negatywny wpływ, stanowi źródło naszych problemów, ogranicza szczęście i radość z życia.