Odchudzanie

Odchudzanie


Nadwaga i otyłość to choroby cywilizacyjne, które są coraz powszechniejszym problemem. Według statystyk już ponad miliard osób na świecie walczy z nadwagą, a około 300 milionów z otyłością, a to naraża miliony osób na poważne problemy zdrowotne: cukrzycę, choroby układu krążenia, choroby nowotworowe, udary. Dodatkowym obciążeniem psychicznym jest ostracyzm społeczny i wykluczenie z podejmowania niektórych aktywności. Konsekwencjami zbyt dużych gabarytów ciała są również problemy z nadmiarem skóry po schudnięciu i wiążący się z tym dyskomfort.

Problem nadwagi, a zwłaszcza otyłości jest trudny, ponieważ często wiąże się z psychicznym uzależnieniem od jedzenia, zaburzeniami metabolizmu, przyjmowanymi lekami lub są konsekwencją chorób. Dlatego tak istotne jest skonsultowanie się ze specjalistą, który utworzy indywidualną dietę skrojoną na miarę potrzeb pacjenta i pomoże mu zadbać o realny, długofalowy plan osiągnięcia zdrowej sylwetki.

SPOSOBY NA UTRATĘ WAGI

  • POMOC PROFESJONALNEGO DIETETYKA ORAZ TRENERA

Przed wdrożeniem jakichkolwiek procedur chirurgicznych każdy pacjent powinien podjąć próbę utraty wagi we współpracy z dietetykiem.

  • OPERACJA WSZCZEPIENIA BALONU ŻOŁĄDKOWEGO (notka informacyjna: w klinice Beauty Group NIE wykonujemy zabiegów bariatrycznych)

Odchudzanie z balonem żołądkowym może być pomocą dla osób z dużą nadwagą, które z różnych względów nie są w stanie zrzucić wagi za pomocą diety. Pozwala wdrożyć w życie zasadnicze zmiany w sposobie odżywiania, które polegają na ilościowym i jakościowym ograniczeniu spożywanych posiłków . Motywują one pacjenta do zmiany dotychczasowego trybu życia i nabrania nowych przyzwyczajeń. Implantacja jest zabiegiem nieoperacyjnym, trwa około 30 minut i polega na wprowadzeniu do żołądka sondy z balonikiem, który wypełnia się solą fizjologiczną i usuwa po około pół roku

  • RĘKAWOWA RESEKCJA ŻOŁĄDKA (notka informacyjna: w klinice Beauty Group NIE wykonujemy zabiegów bariatrycznych)

Najpoważniejszy, nieodwracalny zabieg, polegający na operacyjnym usunięciu części żołądka tak, aby zmienić jego kształt i na stałe ograniczyć możliwość przyjmowania nadmiernej ilości pożywienia.

ZABIEGI CHIRURGICZNE KSZTAŁTUJĄCE SYLWETKĘ

Chirurgia plastyczna przychodzi z pomocą osobom, które chcą odzyskać odpowiednie proporcje ciała po zastosowaniu diety odchudzającej. Podczas redukcji wagi bardzo częstym skutkiem ubocznym jest nadmiar skóry, którego nie da się usunąć w inny sposób niż operacyjnie. Długotrwała walka z nadmierną masą ciała zaburza proporcje sylwetki i powoduje zmiany jędrności skóry. Poniżej przedstawiamy listę zabiegów, które poprawią samopoczucie osób dotkniętych problemami związanymi z nadmierną wagą ciała:

  • LIPOSUKCJA

Odsysanie tkanki tłuszczowej to zabieg, który pomaga wymodelować sylwetkę i pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Nie należy traktować zabiegu jako sposobu na odchudzanie, a jedynie jako pomoc w uzyskaniu pożądanego kształtu sylwetki. W klinice Beauty Group Artplastica liposukcję przeprowadza się sprawdzoną aparaturą renomowanych firm –  bardzo bezpieczną i precyzyjną. Efekty zabiegu są stałe – według badań usunięte komórki tłuszczowe nie odtwarzają się, więc nawet późniejsze wahania wagi nie powinny zaburzyć osiągniętych proporcji sylwetki uzyskanych podczas zabiegu. Mimo to należy pamiętać, że podstawą dbania o ciało po zabiegu jest utrzymanie niskokalorycznej i zdrowej diety.

Odsysanie tłuszczu pomoże też pacjentom, u których występuje nieregularne, niesymetryczne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej. Docenianym zarówno przez lekarzy, jak i przez pacjentów zabiegiem jest przeszczep tkanki tłuszczowej, dzięki któremu można w czasie jednego zabiegu osiągnąć dobry efekt estetyczny i wykorzystać pobrany materiał w celu osiągnięcia pożądanych proporcji ciała poprzez np. powiększenie piersi lub pośladków.

Dowiedz się więcej: www.artplastica.pl/odsysanie-tłuszczu-liposukcja/

  • PLASTYKA BRZUCHA (ABDOMINOPLASTYKA)

Nadmiar luźnej skóry na brzuchu to częsta dolegliwość osób po masywnej utracie wagi i kobiet po przebytej ciąży. U niektórych osób problem ten przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu i poruszaniu się. Z pomocą przychodzi abdominoplastyka, czyli popularna operacja usunięcia fałdu skórno – tłuszczowego i przywrócenia mięśniom gładkim brzucha jędrności, przez co cała sylwetka nabiera lekkości i smukłości. Zabieg często jest łączony z operacją przepukliny lub niewielką liposukcją.

Dowiedz się więcej: www.artplastica.pl/plastyka-brzucha-abdominoplastyka/

  • REDUKCJA PIERSI

Zmniejszenie piersi jest nie tylko zabiegiem przywracającym sylwetce estetykę i proporcje, ale również operacją przeprowadzaną w celach zdrowotnych. Zbyt duże piersi powodują przeciążenie kręgosłupa i niejednokrotnie jest skrzywienie, bóle w obrębie karku i pleców, przeszkadzają w aktywności fizycznej. Aby uzyskać efekt piersi proporcjonalnych do sylwetki chirurg usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej, skóry i gruczołu wykonując odpowiednie cięcie, a piersi zyskują nowy, zgrabniejszy kształt i są uniesione.

Dowiedz się więcej: www.artplastica.pl/redukcja-piersi/

  • PLASTYKA PIERSI

Zabieg pomocny w przypadku utraty objętości i jędrności biustu po ciąży, w wyniku utraty masy ciała lub zwyczajnie wiotkości skóry związanej z wiekiem pacjentki. W sytuacji kiedy piersi są niewielkie i opadające często łączy się procedurę plastyki z powiększeniem biustu odpowiednio dobranymi implantami.

Dowiedz się więcej: www.artplastica.pl/podniesienie-piersi/

  • GINEKOMASTIA (zabieg dla mężczyzn)

Mężczyźni walczący z nadwagą często po osiągnięciu optymalnej masy ciała wciąż zmagają się z przerostem gruczołu piersiowego. Zdarza się to szczególnie często osobom, których walka z nadwagą trwa od lat nastoletnich oraz trenujących kulturystykę. Sposobem na to jest zabieg ginekomastii, czyli redukcji męskich piersi.

Dowiedz się więcej: www.artplastica.pl/ginekomastia/

  • LIKWIDACJA ROZSTĘPÓW I UJĘDRNIENIE SKÓRY

Restrykcyjne diety często wpływają na utratę jędrności i kondycji skóry. Na rozciągniętej skórze pojawiają się głębokie rozstępy: u kobiet są one najczęściej ulokowane na piersiach, brzuchu i pośladkach, natomiast u mężczyzn na plecach i udach (są to często rozstępy wzrostowe, które są związane z szybkim skokiem wzrostu lub wywołane nadmiernym rozrostem tkanki mięśniowej). Jak im zaradzić? Wychwalanym przez pacjentów sposobem jest laseroterapia. Klinika Beauty Group dysponuje dwoma nowoczesnymi laserami, które świetnie radzą sobie z ujędrnianiem skóry i wygładzaniem rozstępów.
Dowiedz się więcej: www.estetyczna.artplastica.pl/laserowe-usuwanie-rozstepow-klinika-szczecin/