Męski problem. Jak pozbyć się ginekomastii?

Przyłącz się do nas na Facebooku:


Ginekomastia to nadmierny rozwój gruczołów piersiowych u mężczyzn, będący problemem stosunkowo częstym – dotyczy ponad 5% panów. Nadmiernie rozwinięty gruczoł niejednokrotnie przypomina kobiecy biust, stanowiąc dla mężczyzny duży problem psychiczny i estetyczny. To właśnie z tego względu likwidacja ginekomastii jest jednym z najczęściej wykonywanych u mężczyzn zabiegów chirurgii plastycznej.

Pierwsze objawy najczęściej są widoczne już w okresie dojrzewania (jest to związane z wydzielaniem się hormonu prolaktyny, odpowiedzialnego za rozwój piersi). U młodych mężczyzn problem może rozwinąć się bardzo szybko, więc szybkie jego wykrycie i zbadanie poziomu tego hormonu może być kluczowe w zahamowaniu rozwoju rozwoju piersi. Problem jest często sygnalizowany przez kulturystów, wśród których popularna jest praktyka stosowania preparatów metabolicznych powodujących przerost gruczołu piersiowego.

Rodzaje ginekomastii:

Tłuszczowa: często związana z otyłością

Gruczołowa: związana z wydzielaniem prolaktyny oraz przyjmowaniem preparatów metabolicznych

Mieszana, gruczołowo – tłuszczowa: najczęściej występująca postać ginekomastii

Najskuteczniejszym sposobem pozbycia się problemu jest operacja. Wśród metod chirurgicznych stosowane jest wycięcie gruczołu, czasem liposukcja, a w skrajnych przypadkach plastyka skóry w tej okolicy. Zabiegi wykonuje się w znieczuleniu ogólnym, a pacjent zazwyczaj wraca do codziennych aktywności po zdjęciu opatrunków.

 

Polub nas na FacebookuOdwiedź nasz profil na Facebooku i polub nas. Dzięki temu pozostaniemy w kontakcie i na bieżąco będziesz dowiadywać się o promocjach i ciekawych wydarzeniach organizowanych na terenie kliniki.