Plastyka uszu – zakończ walkę z kompleksami!

Przyłącz się do nas na Facebooku:


Odstające małżowiny uszne należą do najczęstszych wad rozwojowych ucha zewnętrznego. Chociaż nie zawsze są zauważane przez otoczenie, to dla osoby, która boryka się z tego typu problemem, mogą być powodem niskiej samooceny i dyskomfortu psychicznego. Szczególną grupą pacjentów jest młodzież w wieku szkolnym, która przez nieprawidłowości budowy małżowiny usznej może być narażona na przykre uwagi ze strony rówieśników, co z kolei może przyczynić się do powstawania kompleksów. W zdecydowanej większości, osoby, które chcą dokonać takiej korekty decydują się na nią z powodów estetycznych.

Operacja uszu jest stosunkowo bezpiecznym zabiegiem, związanym z niewielkim ryzykiem powikłań, jednakże jak każda ingerencja chirurgiczna niesie ze sobą ryzyko zakażenia, postania krwiaka czy rozejścia się szwów. Kandydatem do zabiegu może być każda osoba niezależnie od płci i wieku. Najistotniejsza jest własna motywacja do zmiany wyglądu, nie ma bowiem istotnych przeciwskazań do przeprowadzenia korekty małżowin usznych.

Zabieg operacyjny polega najczęściej na redukcji odstawania, jednakże może być uzupełniony również o korekcję jej kształtu lub rozmiaru. Otoplastyka, czyli chirurgiczna plastyka uszu, pozwala skutecznie przywrócić prawidłowy wygląd, odtworzyć właściwą pozycję, czy poprawić wzajemne proporcje małżowiny usznej.

W większości przypadków zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Trwa około 1-2 godziny. Pacjent może wrócić do domu jeszcze tego samego dnia.

Pierwsze zmiany widoczne są natychmiast po zabiegu, jednakże proces przebudowy chrząstki małżowiny usznej może trwać do 6 miesięcy. Po upływie tego czasu staje się ona twardsza i bardziej elastyczna. Ukształtowana operacyjnie chrząstka ucha pozostaje już taka na zawsze – efekt zabiegu jest trwały.

Poniżej klika zestawień „przed i po” korekcie odstawania małżowin usznych:

Dodatkowe informacje na temat zabiegu można znaleźć na podstronie o korekcie uszu, natomiast więcej przykładów w naszej galerii.

Polub nas na FacebookuOdwiedź nasz profil na Facebooku i polub nas. Dzięki temu pozostaniemy w kontakcie i na bieżąco będziesz dowiadywać się o promocjach i ciekawych wydarzeniach organizowanych na terenie kliniki.