Bródka idealna. Jak osiągnąć subtelny profil?

Przyłącz się do nas na Facebooku:


Struktura kostna twarzy ma decydujący wpływ na jej kształt i rysy, jednak zbliżone do przyjętego ideału proporcje ma niewiele osób. Można temu zaradzić, korzystając ze zdobyczy chirurgii plastycznej. Czy modyfikacja pewnych elementów twarzy może przybliżyć nas do upragnionego ideału? O modyfikacjach tych partii ciała opowiada dr n. med. Tomasz Dydymski, chirurg plastyk.

BG Artplastica_implant bródki_przed i po

BG Artplastica_implant bródki_przed i po_ profil

Nawet idealnie symetryczne rysy nie będą zachwycać, jeżeli układ kostny twarzy odwróci od nich uwagę. Nieforemna, zbyt ostra lub cofnięta broda może zyskać ładniejszy i bardziej regularny wygląd dzięki nowatorskim zabiegom chirurgicznym. Do dyspozycji pacjentów są zabiegi, które na stałe poprawiają wygląd dolnej partii twarzy.

Wystająca bródka

Zbyt dużą lub wystającą brodę można poddać zabiegowi resekcji bródki – zabieg uszlachetnia profil i nadaje twarzy delikatności. Na ten zabieg często decydują się pacjenci po korekcie nosa, u których jego zmniejszenie powoduje większe wyeksponowanie defektów brody. Zabieg polega na usunięciu nadmiaru tkanki kostnej i odpowiednim jej wymodelowaniu w znieczuleniu ogólnym.

Cofnięta bródka

Mała broda może zepsuć wygląd nawet bardzo proporcjonalnej twarzy. Niedorozwój można skorygować implantem: do wyboru są implanty różnych kształtów i wielkości, dzięki którym można ukształtować i powiększyć dolną część twarzy. Operacja nie jest skomplikowana – implant wprowadza się w pożądane miejsce poprzez małe nacięcie na podstawie brody w czasie zabiegu, który trwa zazwyczaj krócej niż godzinę.

Podwójny podbródek

W przypadku odkładania się znacznej ilości tkanki tłuszczowej w okolicach podbródka możemy rozważyć odsysanie tkanki tłuszczowej z tych okolic. Dzięki temu zyskamy ładniejszą i smuklejszą szyję i bardziej zdefiniowaną linię żuchwy.

Dr n. med. Tomasz Dydymski – ceniony chirurg plastyk, członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Jego obrona tytułu doktora nauk medycznych oraz szkolenie z zakresu mikrochirurgii odbyły się pod okiem prof. dr hab. Marii Siemionow, która dokonała pierwszej w USA udanej operacji przeszczepienia twarzy.

Polub nas na FacebookuOdwiedź nasz profil na Facebooku i polub nas. Dzięki temu pozostaniemy w kontakcie i na bieżąco będziesz dowiadywać się o promocjach i ciekawych wydarzeniach organizowanych na terenie kliniki.