Plastyka brzucha – sposób na piękną sylwetkę

Przyłącz się do nas na Facebooku:


Plastyka brzucha, inaczej nazywana abdominoplastyką, polega na usunięciu nadmiernej ilości fałd brzusznych. Zabieg ten dedykowany jest dla osób, które pragną poprawić wygląd swojego brzucha, którego kształt uległ zmianie na wskutek redukcji masy ciała lub przebytych ciąż. Celem zabiegu jest spłaszczenie brzucha oraz osiągnięcie prawidłowego napięcia skóry i wzmocnienia mięśni. Plastyka brzucha przeprowadzana jest nie tylko ze względów estetycznych. Nadmiar skóry brzucha może powodować przeciążenia i związane z nimi bóle kręgosłupa czy zwyrodnienia stawów. 

Plastyka brzucha umożliwia skutecznie zredukowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej i skóry, a w rezultacie prowadzi do znaczącej poprawy wyglądu brzucha i talii, co polepsza komfort życia każdego pacjenta. 

Pełna plastyka brzucha polega na wykonaniu cięcia powyżej spojenia łonowego, a następnie odpreparowaniu fałdu skórno-tłuszczowego od powięzi brzusznej. W kolejnym etapie – po zbliżeniu mięśni do siebie w linii środkowej i ich zszyciu oraz przemieszczeniu powłoki ku dołowi –  zostaje usuwany zbędny nadmiar skóry wraz z ewentualnymi rozstępami i bliznami po innych operacjach. Wcześniej wykonuje się nacięcie wokół pępka tak, aby pozostał na swoim miejscu, a na koniec zabiegu wszywa się go w nowe miejsce – zachowując poprzednią wysokość. 

Efekt zabiegu widoczny jest po około 3 miesiącach, niemniej jednak będzie on trwały pod warunkiem, że pacjent zachowa dietę oraz zadba o skórę i o prawidłową wagę ciała. 

Powrót do normalnej aktywności zawodowej jest możliwy po 10-14 dniach od operacji, natomiast do pracy fizycznej wymagającej pracy mięśni brzucha po około 6 tygodniach. Powrót do aktywności sportowej jest możliwy po upływie 3 miesięcy. 

Poniżej przedstawiamy przykłady przed i po zabiegu abdominoplastyki. Więcej zdjęć dostępnych jest w naszej galerii: 

Polub nas na FacebookuOdwiedź nasz profil na Facebooku i polub nas. Dzięki temu pozostaniemy w kontakcie i na bieżąco będziesz dowiadywać się o promocjach i ciekawych wydarzeniach organizowanych na terenie kliniki.