Plastyka warg sromowych (Labioplastyka)

Przyłącz się do nas na Facebooku:


Labioplastyka to popularny zabieg kosmetyczno – ginekologiczny, który polega na redukcji wielkości i/lub zmianie kształtu warg sromowych. Przeprowadzany jest nie tylko ze względów estetycznych, ale także czynnościowych. Przerost warg sromowych powoduje dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu, a kobiety zmagające się z tym problemem narażone są na częste infekcje intymne, otarcia czy też dolegliwości bólowe w trakcie współżycia. Z tego powodu co raz więcej kobiet decyduje się na korekcję najbardziej wrażliwych okolic ciała.

Jeśli zastanawiasz się czy taki zabieg jest dla Ciebie zachęcamy do kontaktu ze specjalistami kliniki Beauty Group. W tym celu zapraszamy na osobistą konsultację, na której chirurg plastyk odpowie na wszystkie nurtujące pytania (w przypadku tego typu zabiegów, z uwagi na intymność operowanej okolicy, wstępna konsultacja online nie jest możliwa, umożliwiamy jednak rezerwację terminu konsultacji i zabiegu dzień po dniu – więcej informacji poniżej).


Zabieg skierowany jest do kobiet:

 • z anatomicznym przerostem warg sromowych mniejszych i/lub większych
 • u których rozmiar warg sromowych jest przyczyną stanów zapalnych, obrzęków i otarć
 • u których noszenie dopasowanej bielizny jest przyczyną nawracających dolegliwości bólowych
 • dla których wielkość warg sromowych stanowi problem natury estetycznej

Niemniej jednak nie każda pacjentka kwalifikuje się do przeprowadzenia tego zabiegu.

Do bezwzględnych przeciwwskazań należą:

 • problemy z krzepliwością krwi
 • ciąża
 • niektóre choroby ginekologiczne
 • choroby nowotworowe

W przypadku pacjentek, które nie wykazują problemów zdrowotnych nic nie stoi na przeszkodzie aby przeprowadzić zabieg labioplastyki.

Konsultacja lekarska a zabieg operacyjny

Pierwszym krokiem, który należy wykonać jest wizyta konsultacyjna u specjalisty chirurgii plastycznej. Podczas badania lekarz dobiera odpowiednią metodę, zakres zabiegu, omawia sposób przygotowania się do procedury oraz przedstawia przebieg okresu rekonwalescencji. Oprócz konsultacji z chirurgiem plastykiem pacjentka powinna odbyć również konsultację ginekologiczną, aby upewnić się, że nie istnieją przeciwwskazania do zabiegu.

W zależności od możliwości czasowych pacjentki konsultację można odbyć na długo przed operacją lub w przeddzień planowanego zabiegu (tzw. „next day surgery”). Zgłaszając się do Kliniki Beauty Group pacjentka powinna poinformować, jaką opcją jest zainteresowana. Konsultantka poinstruuje wówczas, jakie kroki należy przedsięwziąć w dalszej kolejności.

Planując operację należy pamiętać o:

 • ograniczeniu lub rzuceniu palenia papierosów przynajmniej na cztery tygodnie przed terminem zabiegu
 • unikaniu preparatów rozrzedzających krew (w tym aspiryny i jej pochodnych) na dwa tygodnie przed datą operacji
 • poinformowaniu lekarza o wszystkich zażywanych lekach w ostatnim czasie
 • poinformowaniu lekarza o lekach, na które jest się uczulonym

W przypadku każdego zabiegu chirurgicznego wykonywanego w naszej klinice istotną kwestią jest również przeprowadzenie badań krwi. Pełną kartę zaleceń przedoperacyjnych wraz z listą badań potrzebnych w procesie kwalifikacji do operacji pacjentki otrzymują po zarezerwowaniu terminu zabiegu. Jeżeli z różnych względów nie masz możliwości przygotowania wyników wcześniej – możemy wykonać je w Klinice.

ZALECENIA DO ZABIEGU – DO POBRANIA
W ZNIECZULENIU MIEJSCOWYM
W ZNIECZULENIU OGÓLNYM

Przy planowaniu terminu zabiegu należy unikać okresu, w którym pacjentka spodziewa się miesiączki. Nadmierne krwawienie może powodować powikłania oraz utrudnia prawidłową higienę okolic poddanych operacji.

Przebieg operacji labioplastyki

Zabieg labioplastyki można wykonać zarówno w znieczuleniu ogólnym jak i miejscowym. Dobór odpowiedniego znieczulenia zależy od złożoności procedury oraz progu bólowego danej pacjentki. Podczas operacji zakładane są szwy rozpuszczalne, które nie wymagają późniejszego usunięcia. Po zabiegu panie nie odczuwają dużego dyskomfortu, a okres rekonwalescencji oraz powrót do pełnej aktywności trwają zazwyczaj 6-8 tygodni, jednakże już następnego dnia można powrócić do codziennych, niezbyt obciążających czynności. Po zabiegu plastyki warg sromowych należy szczególnie dbać o higienę miejsc intymnych, unikać współżycia i prowadzić oszczędny tryb życia. Pełną kartę zaleceń pooperacyjnych pacjentki otrzymują w dniu wypisu z kliniki.

Polub nas na FacebookuOdwiedź nasz profil na Facebooku i polub nas. Dzięki temu pozostaniemy w kontakcie i na bieżąco będziesz dowiadywać się o promocjach i ciekawych wydarzeniach organizowanych na terenie kliniki.