Operacja zmniejszenia biustu a poprawa komfortu życia…


Ból kręgosłupa, ograniczona aktywność fizyczna – to tylko te najczęstsze następstwa posiadania dużego biustu. Z tym problemem boryka się wiele kobiet, które chcąc przywrócić sobie komfort życia, szukają pomocy w medycynie. Właśnie takim paniom chirurgia plastyczna oferuje zabieg redukcji piersi. Redukcja piersi już od wielu lat klasyfikowana jest do grupy zabiegów, które przeprowadzane są przede wszystkim z przyczyn zdrowotnych. Procedura ta umożliwia pozbycia się  dolegliwości zdrowotnych i poprawę komfortu życia. Warto zauważyć, że mniejsze piersi stanowią również mniejsze pole do badania pod kątem profilaktyki nowotworów, a zbyt duży biust utrudnia samokontrolę piersi. Dodatkowo bardzo istotnym aspektem jest fakt, że redukcja piersi zmniejsza potencjalnie obszar zagrożony rozwojem raka piersi.

Na czym polega zabieg?

Redukcja piersi polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz gruczołu, w celu zmniejszenia i podniesienia piersi. Podczas zabiegu redukowane są również brodawki, tak aby były one proporcjonalne do nowego rozmiaru piersi. Zabieg ten przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. Pobyt w ośrodku medycznym trwa z reguły jedną dobę. 

Jak wygląda okres rekonwalescencji?

Wdrożenie zaleceń pooperacyjnych jest niezmiernie ważne dla właściwego przebiegu okresu rekonwalescencji. W tym czasie pacjentka powinna unikać wysiłku fizycznego, a powrót do treningów siłowych, czy tez innego rodzaju sportu możliwy jest po 2 miesiącach. Ważne jest aby unikać w pierwszych miesiącach po zabiegu sauny, czy też solarium. Po zakończonym okresie rekonwalescencji pacjentki wracają do aktywności fizycznej i mogą w pełni cieszyć się nowym biustem.