BTL EMBODY – SKUTECZNA METODA REHABLITACJI I SPOSÓB NA UPRAGNIONĄ SYLWETKĘ

Przyłącz się do nas na Facebooku:


Powołując się na liczne rozmowy odbyte przez lata z naszymi pacjentami dostrzegamy, że celem wielu z nich jest posiadanie zgrabnej, smukłej i wysportowanej sylwetki od wieków będącej symbolem zdrowia, witalności i dobrej kondycji fizycznej. Choć kanon piękna dynamicznie się zmienia, to właśnie wysportowana sylwetka przez wielu z Was traktowana jest za tą atrakcyjną i upragnioną. Tego typu budowa ciała najczęściej kojarzona jest jednak z licznymi wyrzeczeniami, odpowiednią dietą czy wieloma godzinami spędzonymi na siłowni i choć opisana droga niewątpliwie jest w stanie przynieść pożądane efekty, z pomocą przychodzi nam także nowoczesna technologia – przełomowe urządzenie modelujące sylwetkę globalnej marki BTL.

BTL EMBODY jest pierwszym urządzeniem do nieinwazyjnego liftingu, modelowania i ujędrniania poszczególnych partii ciała. Jako jedyna maszyna na świecie jest w stanie nie tylko spalać zbędny tłuszcz, ale rozbudowywać jednocześnie nasze mięśnie dzięki zaawansowanej technologii HIFEM (High-Intensity Focused Electromagnetic Technology) wywołującej supermaksymalne skurcze pobudzające wzrost włókien kurczliwych i tworzenie nowych białek, co w ostateczności prowadzi do rozrostu włókien mięśniowych osoby trenującej. Mówiąc prościej, maszyna BTL EMBODY „ćwiczy” nasze mięśnie ze znacznie większą mocą i częstotliwością niż byłoby to możliwe podczas jakiegokolwiek tradycyjnego treningu siłowego.

Trening na urządzeniu jest w pełni bezpieczny i w odróżnieniu od tradycyjnych ćwiczeń fizycznych w żadnym stopniu nie obciąża naszego kręgosłupa, stawów czy kolan. Jest to sprzęt bezkontuzyjny i niestanowiący żadnego zagrożenia dla naszego zdrowia, dlatego z powodzeniem wykorzystywany jest także przez osoby starsze i schorowane, które ze względu na różnego rodzaju dolegliwości zdrowotne rezygnują z ćwiczeń fizycznych. Ponadto, maszyna może zostać wykorzystana także w procesie rekonwalescencji i powrotu do pełni zdrowia po ciąży czy osłabiających mięśnie zabiegach operacyjnych tj. liposukcja czy plastyka brzucha. Spełnia funkcje rehabilitacyjne wspomagające prace nadwyrężonych mięśni ćwicząc je w sposób bezinwazyjny, bezbolesny i bardzo skuteczny. Maszyna BTL EMBODY nie wymaga żadnej aktywności ze strony osoby trenującej, która mimo to odczuwa wyraźne skurcze zastępujące ok. 2000 tradycyjnych brzuszków bądź przysiadów. Skurcze zmuszają mięsień do przystosowania się i rozpoczęcia przebudowy jego struktury, w wyniku czego jesteśmy w stanie w sposób prosty i niechirurgiczny osiągnąć nie tylko upragnione efekty wizualne, ale i pobudzić nasze mięśnie do pracy spełniając przy tym funkcję rehabilitacyjną. 

Zabieg przebiega w sposób niezwykle szybki, przyjemny i skuteczny, nie wymaga specjalnych przygotowań ani czasu przeznaczonego na rekonwalescencję. W trakcie trwającego 20-30min zabiegu bezpośrednio do ciała przykładane są aplikatory przypominające kształtem duże żelazka, przepasane następnie specjalnymi pasami w celu ich stabilizacji. Aplikatory umieszcza się na ciele w miejscu, które wymaga naszego wzmocnienia, wyrzeźbienia bądź spalenia tkanki tłuszczowej.  Zadaniem maszyny jest mimowolnie powodowanie skurczów mięśni i wywołanie regularnych drgań zastępujących tradycyjne brzuszki w przypadku zamocowania aplikatorów w okolicach brzucha, bądź przysiadów w przypadku pośladków. Mimo bierności odczuwamy wyraźne skurcze zastępujące ok. 2000 tradycyjnych brzuszków bądź przysiadów, których wykonanie w trakcie tradycyjnych ćwiczeń siłowych zakrawa o niemożliwe.

W odróżnieniu od tradycyjnych ćwiczeń w trakcie zabiegu EMBODY istnieje możliwość pełnej relaksacji, jest to dobry czas na odprężenie, poczytanie książki lub nawet krótką drzemkę. Pacjenci odczuwają regularne wibracje, mrowienie i skurcz, które w żadnym stopniu nie należą do nieprzyjemnych. Pojedynczy trening trwa do 30 minut i już po pierwszym z nich powinniśmy dostrzec pierwsze efekty, jednak dla osiągnięcia najlepszych rezultatów zabieg powinno powtarzać się co ok. 2-3 dni w seriach składających się z minimum 4 zabiegów. Pełne efekty zabiegu powinniśmy oceniać od dwóch do czterech tygodni po ostatnim treningu z serii. Skuteczność i bezpieczeństwo BTL EMBODY zostały przetestowane w 13 niezależnych badaniach wieloośrodkowych w USA, a badania kliniczne nad maszyną wykazały, że terapia składająca się z 4 zabiegów wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej, znaczny wzrost masy mięśniowej i zmniejszenie rozstępu mięśni prostych brzucha po ciąży lub przebytych zabiegach liposukcji czy abdominoplastyki.

Zabieg BTL przeznaczony jest niemalże dla każdego, jedynymi przeciwskazaniami do odbycia treningu są choroby nowotworowe oraz metalowe implanty w okolicy zabiegowej. Z zabiegu EMBODY nie powinny korzystać także osoby z rozrusznikiem, niewydolnością płucną, niektórymi chorobami serca, chorobami psychicznymi i kobiety w ciąży. Nadaje się natomiast dla osób, których celem jest pozbycie się złogów tłuszczu w wybranych obszarach i „zamienienie” ich w muskulaturę, mających problem z rozpoczęciem ćwiczeń fizycznych, dla będących po zabiegach operacyjnych osłabiających mięśnie, dla niezadowolonych z efektów pracy nad swoją sylwetką za pomocą ćwiczeń i diety, dla tych którzy z wiekiem utracili dawną muskulaturę i jędrność ciała, bądź dla tych, którzy zwyczajnie potrzebują wsparcia na początku swej drogi w kierunku ku lepszemu samopoczuciu i pewności siebie. Jeśli jesteś zatem jedną z tych osób, odezwij się do nas a z chęcią pomożemy Ci osiągnąć wymarzony cel.

Polub nas na FacebookuOdwiedź nasz profil na Facebooku i polub nas. Dzięki temu pozostaniemy w kontakcie i na bieżąco będziesz dowiadywać się o promocjach i ciekawych wydarzeniach organizowanych na terenie kliniki.