Szkolenie Allergana w Klinice Beauty Group w Szczecinie

Przyłącz się do nas na Facebooku:


W myśl zasady „trening czyni mistrza” my też nie spoczywamy na laurach i stale pracujemy aby dążyć do doskonałości. W czerwcu nasza klinika wraz z firmą Allergan – liderem firm farmaceutycznych o zasięgu globalnym – zorganizowała kolejną edycję szkolenia dla lekarzy
z zakresu medycyny estetycznej.

Szkolenie - Allergan - Beauty Group - Szczecin


Temat szkolenia: MD Codes doktora Mauricio de Maio

W warsztatach wzięli udział nie tylko lekarze z naszej kliniki (dr n. med. Fabian Urban, dr n. med. Maciej Józefowicz oraz dr Justyna Mateńczuk), ale również zaproszeni goście z całego regionu.
Podczas szkolenia specjaliści mieli doskonałą możliwość wymiany własnych doświadczeń oraz zdobycia wiedzy dotyczącej najnowszych technik podawania preparatów na bazie kwasu hialuronowego oraz toksyny botulinowej, które przedstawił dr Mauricio de Maio podczas sympozjum Allergana jesienią 2017.

Szkolenie - Allergan - Beauty Group - Szczecin Szkolenie - Allergan - Beauty Group - Szczecin

Ta nowatorska metoda podaży kwasu hialuronowego – MD Codes – opracowana przez dr de Maio, będącego niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie medycyny estetycznej, bierze pod uwagę anatomię twarzy i jej proporcje. Dzięki holistycznemu podejściu do odmładzania, preparaty nie są stosowane doraźnie, w celu pozbycia się konkretnego problemu, np. bruzd nosowo-wargowych, lecz zapewniają ogólny, naturalny efekt odmłodzenia, bez efektu sztucznej objętości.
Tegoroczne warsztaty poprowadziła doktor Magdalena Dembińska, certyfikowany trener firmy Allergan.

dr Magdalena Dembińska - certyfikowany trener firmy Allergan Ewa Bartoszewska - przedstawiciel medyczny firmy Allergan

Podczas szkolenia lekarze pracowali w oparciu o preparaty z linii Juvederm: Volift, Volbella i Voluma
(certyfikat FDA: https://www.drugs.com/history/juvederm.html )
Produkty te wyróżniają się na tle konkurencji, dzięki zastosowaniu nowatorskiej technologii VYCROSS – kwasu hialuronowego najnowszej generacji. Dzięki tej technologii preparaty są bardziej plastyczne, dają zdecydowanie dłuższe, bardziej wyraziste efekty i mniej (o ile w ogóle) obrzęków. Omówiono również zastosowanie i sposoby iniekcji toksyny botulinowej w celu uzyskania naturalnych efektów zabiegu.

Szkolenie - Allergan - Beauty Group - Szczecin Szkolenie - Allergan - Beauty Group - Szczecin

Oczywiście aby mogło odbyć się szkolenie, potrzebne są też modelki.
W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować 6 wspaniałym kobietom, które z ogromną radością i dużym entuzjazmem zgłosiły się do naszego projektu.

Panie prezentowały bardzo różne typy urody i dojrzałości skóry.

Wykonane zostały zabiegi:
1) modelowania bródki
2) poprawiające wolumetrię twarzy
3) poprawiające nawilżenie i napięcie skóry szyi
4) korygujące zmarszczki mimiczne twarzy i okolicę powieki dolnej, tzw. „dolinę łez”.

Na pewno zabiegi były dla nich przeżyciem stresującym, ale nie dały tego po sobie poznać. Przez cały czas tego wielogodzinnego szkolenia były w doskonałych nastrojach, dzięki czemu mieliśmy okazję pracować w znakomitej atmosferze twórczej pracy.

Szkolenie - Allergan - Beauty Group - Szczecin

Polub nas na FacebookuOdwiedź nasz profil na Facebooku i polub nas. Dzięki temu pozostaniemy w kontakcie i na bieżąco będziesz dowiadywać się o promocjach i ciekawych wydarzeniach organizowanych na terenie kliniki.