LABIOPLASTYKA – warto o tym mówić

Przyłącz się do nas na Facebooku:


Labioplastyka to popularny zabieg kosmetyczno – ginekologiczny, który polega na zmianie wielkości i kształtu warg sromowych. Przeprowadzany jest nie tylko ze względów estetycznych. Przerost warg sromowych powoduje dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu, a kobiety zmagające się z tym problemem narażone są na częste infekcje intymne, otarcia od bielizny i spodni oraz dolegliwości bólowe w trakcie współżycia. Z tego powodu co raz więcej kobiet decyduje się na korekcję najbardziej wrażliwych okolic ciała.

Niemniej jednak nie każda pacjentka kwalifikuje się do przeprowadzenia tego zabiegu. Do bezwzględnych przeciwwskazań należą problemy z krzepliwością krwi, ciąża lub niektóre choroby ginekologiczne. W przypadku pacjentek, które nie wykazują problemów zdrowotnych nic nie stoi na przeszkodzie aby przeprowadzić zabieg labioplastyki.

Pierwszym krokiem, który należy wykonać jest konsultacja z chirurgiem plastykiem. Podczas badania lekarz dobiera odpowiednią metodę oraz zakres zabiegu, omawia sposób przygotowania się do procedury oraz przedstawia przebieg okresu rekonwalescencji. Oprócz konsultacji z chirurgiem plastykiem każda pacjentka powinna również odbyć konsultację ginekologiczną, aby upewnić się, że nie istnieją przeciwwskazania do zabiegu. Poza tym, jak w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego, istotną kwestią jest przeprowadzenie badań krwi. Na tydzień przed zabiegiem należy ograniczyć palenie papierosów oraz wyłączyć ze swojej listy medykamentów leki, które mogą zaburzać krzepliwość krwi.

Zabieg labioplastyki można wykonać zarówno w znieczuleniu ogólnym jak i miejscowym. Dobór odpowiedniego znieczulenia zależy od złożoności procedury oraz progu bólowego danej pacjentki. Po zabiegu panie nie odczuwa dużego dyskomfortu bólowego, a okres rekonwalescencji oraz powrót do pełnej aktywności trwają zazwyczaj 6-8 tygodni.

Warto podkreślić, że labioplastyka nie jest jedyną procedurą, która może przywrócić komfort pacjentek. W przypadku suchości skóry i śluzówki okolic intymnych medycyna estetyczna oferuje mezoterapię koktajlami witaminowymi z kwasem hialuronowym, osocze bogatopłytkowe lub różnorodne zabiegi laserowe w celu pobudzenia produkcji włókien kolagenowych.

Nawiązując do poniższego artykułu zachęcamy do przeczytania wywiadu z panią doktor Magdaleną Bugaj, która otwarcie porusza problem najbardziej intymnej strefy ciała, na temat którego kobiety jeszcze niechętnie rozmawiają!

Polub nas na FacebookuOdwiedź nasz profil na Facebooku i polub nas. Dzięki temu pozostaniemy w kontakcie i na bieżąco będziesz dowiadywać się o promocjach i ciekawych wydarzeniach organizowanych na terenie kliniki.