Szkolenie Allergan – Belkyra

W KATEGORII: Blog.

Przyłącz się do nas na Facebooku:


Belkyra  (kwas deoksycholowy), pierwszy i jedyny zatwierdzony przez FDA lek podawany w zastrzyku celem zmniejszenia tkanki tłuszczowej w okolicy podbródka!

Belkyra NISZCZY komórki tłuszczowe, dzięki czemu efektem zabiegu można się cieszyć długie lata. Bardzo ważną kwestią jest odpowiednia, rzetelna konsultacja pacjenta. Nie każdy podbródek nadaje się do tego zabiegu.
Zdecydowanie najlepsze rezultaty otrzymuje się wtedy, gdy skóra jest jędrna i dobrze nawilżona.

 

Przed zabiegiem należy podbródek dobrze znieczulić: kremem z lidocainą oraz zimnymi układami.


Zabieg rozpoczyna się od obrysowania przez lekarza miejsca, w którym znajduje się depozyt tłuszczowy.

 

Następnie na to miejsce przykleja się specjalnie przygotowana siateczkę z wytyczonymi miejscami na podanie leku.

 


Zabieg wymaga kilkudziesięciu iniekcji w ściśle określonym miejscu – stąd pomoc w postaci siateczki.

 

Ważne! Już podczas trwania zabiegu ostrzykiwane miejsce się zarumienia i brzęknie.


Po zabiegu obrzęk przybiera na sile. Jest to nieodzowny efekt uboczny zabiegu. Tymczasowy (1-2 tygodnie), ale jednak trzeba się z tym liczyć.
Ewentualne zasinienia ustępują zazwyczaj do 7 dni.


Zanim FDA dopuściło lek do użytku, sprawdzono go w badaniach obejmujących 1000 osób. Ponad 80 procent badanych stwierdziło, że podbródek jest znacznie mniejszy po terapii. Ilość potrzebnych powtórzeń zabiegu jest określany indywidualnie.
Niekiedy satysfakcjonujący efekt otrzymuje się już po pierwszym zabiegu, ale czasami potrzebne są 2 lub nawet 3 procedury.

Niestety preparat ten nie należy do tanich. W USA podanie 1 ampulki preparatu kosztuje 700 dolarów; u nas 2000 zl (2 amp: 3500 zl). Jednak, jak twierdzą amerykańscy lekarze – zastępuje liposukcję, która jest jednak zabiegiem chirurgicznym. Na razie w USA nie brak chętnych na zabiegi, szczególnie, że efekt ma utrzymywać się latami. Być może znajdzie on również swoich sympatyków u nas w kraju.

 

Polub nas na FacebookuOdwiedź nasz profil na Facebooku i polub nas. Dzięki temu pozostaniemy w kontakcie i na bieżąco będziesz dowiadywać się o promocjach i ciekawych wydarzeniach organizowanych na terenie kliniki.