Co ma wspólnego migrena i toksyna botulinowa? Wywiad z pacjentem

Przyłącz się do nas na Facebooku:


Migrenę leczymy na wiele sposobów. Komu jednak przyszłoby do głowy, żeby lekiem został preparat wykorzystywany głównie w celach estetycznych?

Niewiele osób ma świadomość, że popularna toksyna botulinowa jest wykorzystywana w leczeniu migren. Preparat jest często wykorzystywany jako remedium na tą dolegliwość. O wrażeniach z zabiegu opowiada Przemek, pacjent kliniki Beauty Group w Szczecinie.

Przemek - skuteczny sposób na migrenę


BG: Od jak dawna towarzyszyły Panu bóle głowy?

P: Odkąd pamiętam. Już jako dziecko cierpiałem na migreny. Pamiętam, że jak byłem mały mama owijała mi głowę chustą, wtedy bolało trochę mniej. Jednak z wiekiem ból się nasilał.

BG: Jak silny potrafił być ból?

P: Tak silny, że czasami wymiotowałem. Nie mogłem robić zupełnie nic, nawet wstać z łóżka. Leżałem tak czasami nawet całymi dniami i modliłem się, żeby w końcu przestało boleć. Leki były mało skuteczne, nawet te najsilniejsze.

BG: Jak długo trwał taki ból?

P: Czasami nawet ponad 10 dni, z małymi przerwami…

BG: Czy u Pana w rodzinie ktoś jeszcze zmaga się z takimi problemami?

P: Tak, mój tata. Mama mojego taty także cierpiała na migreny.

BG: Co Pana skłoniło do wykonania zabiegu toksyną botulinową?

P: Moja dziewczyna mnie namówiła. Domyślam się, że na pewno nie było jej łatwo, kiedy przez prawie 2 tygodnie w miesiącu byłem nie do życia. Byłem marudny i na nic nie miałem ochoty. Powiedziała, że musimy chociaż spróbować to leczyć a jak nie chcę podjąć próby to nie chce słyszeć narzekania. Zgodziłem się (śmiech)

BG: Jak wyglądał zabieg z Pana punktu widzenia? Czy czegoś się Pan obawiał?

P: Cóż… jestem mężczyzną i trochę obawiałem się, że po zabiegu będę wyglądał mniej męsko. Jednak zabieg nie wpłynął znacząco na mój wygląd. Lekarz wstrzyknął mi preparat prawie na całej głowie. Jedyne co to zaraz po zabiegu zauważalne były małe kropeczki od ukłuć igłą. Zabieg nie był w ogóle bolesny.

BG: Jak ocenia Pan efekt zabiegu?

P: Bardzo dobrze! Ataki migreny nie pojawiają się już w ogóle. Czasami trochę boli mnie głowa ale tylko wtedy, kiedy jestem bardzo zmęczony albo nie zdążę zjeść śniadania i jestem głodny. Także nie wiążę tego z migreną. Mój komfort życia bardzo się poprawił, powiem nawet, że otrzymałem nowe życie (śmiech). W końcu mogę normalnie funkcjonować. Już szykuję się na kolejny zabieg, bo wiem, że trzeba go powtarzać co kilka miesięcy, jednakże w moim przypadku jest szansa na to, że po kilku zabiegach efekt może się utrzymywać dużo dłużej, może nawet na stałe ponieważ jak powiedział lekarz wykonujący zabieg bardzo dobrze zareagowałem na podany preparat.

BG: Czy jest coś, co chciałby Pan przekazać innym osobom cierpiącym na migreny?

P: Tak! Szkoda życia na ból i zdrowia na faszerowanie się lekami, które i tak zazwyczaj nie pomagają. Wszystkim ludziom, którzy mają ten sam problem jaki jeszcze niedawno miałem ja gorąco polecam tę metodę! Nawet jeżeli nie każdy zareaguje tak doskonale jak ja, to uważam, że warto spróbować. Mój tata lada dzień także wybierze się na taki zabieg.

Polub nas na FacebookuOdwiedź nasz profil na Facebooku i polub nas. Dzięki temu pozostaniemy w kontakcie i na bieżąco będziesz dowiadywać się o promocjach i ciekawych wydarzeniach organizowanych na terenie kliniki.