Medycyna estetyczna przed ślubem. Bridal makeover dotarło do Polski!

Przyłącz się do nas na Facebooku:


Sezon ślubny trwa w najlepsze. Przyszłe panny młode chcą zadbać o każdy szczegół tej wyjątkowej uroczystości, a także o to, aby tego dnia wyglądać jak najpiękniej. Czy na ostatnią chwilę można odmłodzić i upiększyć swoją twarz? O opinię w sprawie zabiegów, które mogą upiększyć pacjentkę przed tym ważnym dniem zapytaliśmy doktora Macieja Józefowicza, specjalisty medycyny estetycznej z Kliniki Chirurgii Plastycznej Beauty Group.

A.W.: Amerykanie nazywają to zjawisko „Bridal Makeover”. Stało się tak popularne, że powstają o nim filmy dokumentalne i reality shows: Ameryka oszalała na punkcie totalnych metamorfoz przyszłych żon. Czy ta moda dotarła już do Polski?

Dr Maciej Józefowicz: Polki przez lata poprzestawały na przedślubnej wizycie u wizażystki i fryzjera, jednak to się zmienia: coraz liczniejsze zastępy panien młodych odwiedzają również chirurgów plastyków i specjalistów medycyny estetycznej, aby uatrakcyjnili ich oblicza przed tym ważnym dniem.

A.W.: Jakie zabiegi można bezpiecznie i bez ryzyka wykonać tuż przed ślubem?

Dr Maciej Józefowicz: Wszystko zależy od tego, kiedy kobieta się do nas zgłasza. Jeżeli mamy pół roku do uroczystości, możemy wykonać właściwie każdy zabieg, ponieważ mamy pewność, że do tego czasu znikną wszystkie siniaki i obrzęki. Kobietom przed 30. rokiem życia wystarczą delikatne, nieinwazyjne zabiegi ujędrniające skórę. Proponuję im laseroterapię, terapię osoczem bogatopłytkowym lub delikatną wolumetrię twarzy kwasem hialuronowym. Starsze kobiety mogą zastanowić się nad transferem własnej tkanki tłuszczowej w twarz, co nada jej objętości i uniesie owal.

A.W.: Czy panie, które zgłaszają się do gabinetu na kilka dni przed ślubem mają możliwość skorzystać z zabiegów?

Dr Maciej Józefowicz: Lepiej nie ryzykować. Nawet najmniej inwazyjna procedura narusza ciągłość skóry, więc jeżeli pacjentka ma skłonności do pękania naczyń krwionośnych może nabawić się siniaków. W takim wypadku lepiej udać się do sprawdzonej kosmetyczki na delikatne ożywienie naskórka bez naruszania jego ciągłości. Nie jest to dobry czas na eksperymentowanie z medycyną estetyczną.

A.W.: Dziękuję za rozmowę.

Wedding. Attractive bride with bouquet

Polub nas na FacebookuOdwiedź nasz profil na Facebooku i polub nas. Dzięki temu pozostaniemy w kontakcie i na bieżąco będziesz dowiadywać się o promocjach i ciekawych wydarzeniach organizowanych na terenie kliniki.