Medycyna estetyczna na lato: z jakich zabiegów warto skorzystać?

Przyłącz się do nas na Facebooku:


Już na samym początku należy obalić mit, że wykonywanie zabiegów z zakresu medycyny estetycznej w okresie letnim nie jest najlepszym pomysłem. Oczywiście należy zgodzić się z opinią, że wystawiona na działanie promieniowania słonecznego skóra jest podatna na podrażnienia. Niemniej jednak dobrze dobrany zabieg i jego bezpieczne wykonanie gwarantuje satysfakcjonujący efekt.  

Lista zabiegów, które można wykonywać w okresie letnim, jest bardzo długa. Dobierając odpowiedni zabieg estetyczny, należy zawsze brać pod uwagę indywidualne predyspozycje pacjenta oraz charakter jego potrzeb. 

Najlepszym wyborem są zabiegi nawilżające, odżywiające i rewitalizujące skórę. Dzięki tego rodzaju terapiom skóra dłużej zachowuje jędrność i elastyczność. 

Przede wszystkim warto polecić zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego. Mając na uwadze, że substancja ta występuje naturalnie w organizmie, zabieg ten nadaje się znakomicie do wypełnienia zmarszczek oraz pozwala na podniesienie owalu twarzy oraz wymodelowanie ust. Więcej o zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego można przeczytać na naszej stronie internetowej:

http://estetyczna.artplastica.pl/korekcja-zmarszczek/

Z kolei zmarszczki mimiczne można potraktować toksyną botulinową, której działanie prowadzi do wygładzenia zmarszczek, nadając twarzy wypoczęty wygląd. Ponadto toksyna ma dodatkowe zastosowanie w leczeniu migreny oraz nadpotliwości. 

Kolejnym korzystnym oraz w pełni bezpiecznym zabiegiem jest terapia osoczem bogatopłytkowym. Jego zastosowanie wpływa na koloryt skóry, poprawia ukrwienie i wygładza drobne zmarszczki. Preparat uzyskuje się z krwi pacjenta, a podawany jest pod skórę w formie osocza bogatopłytkowego.

W okresie letnim można wykonywać również zabiegi laserowe – oczywiście pod warunkiem, że pacjent zastosuje się do zaleceń pozabiegowych, przestrzegając przede wszystkim zasad ochrony przeciwsłonecznej. Niezmienną popularnością cieszą się lasery frakcyjne, które działają w głąb skóry, dzięki czemu jest ona bardziej jędrna oraz elastyczna. Podobny efekt daje laser neodymowo – yagowy, który stosowany jest między innymi w celu poprawy napięcia skóry.  

Promieniowanie UV szczególnie niekorzystnie może wpływać na cerę naczynkową, powodując nasilenie się rumienia oraz pękanie naczynek. Dlatego też uważa się, że laseroterapia jest jedną ze skutecznych metod, dzięki którym rumień może być w pewny sposób kontrolowany. Zabiegi laserowe na naczynka wykonywane są również latem – niemniej jednak zawsze w połączeniu z wysoką ochroną UV!

Polub nas na FacebookuOdwiedź nasz profil na Facebooku i polub nas. Dzięki temu pozostaniemy w kontakcie i na bieżąco będziesz dowiadywać się o promocjach i ciekawych wydarzeniach organizowanych na terenie kliniki.