Filozofia

„Piękno jest furtką do szczęścia” – Platon

Spełnienie marzeń o pięknie

Dążenie do piękna, zarówno wewnętrznego jak i zewnętrznego, towarzyszy ludzkości od wieków. Liczne badania naukowe dowiodły, że ludzie mają wrodzoną potrzebę otaczania się pięknymi przedmiotami i przebywania wśród osób, które uważają za urodziwe. Skłonni są nawet przypisywać im liczne przymioty charakteru tylko na podstawie ich zewnętrznej urody. Pogląd, że piękni ludzie mają także piękną duszę, jest dość powszechny. Większość z nas jest skłonna podzielić opinię, że ładnym żyje się łatwiej i częściej niż mniej uprzywilejowana część ludzkości osiągają sukces życiowy.

Nic dziwnego, że większość ludzi marzy o tym, by dołączyć do tej elity. Niestety natura, choć tak wspaniale różnorodna, nie zawsze daje nam to, czego pragniemy. Dziś już wiemy, że uroda ma wiele twarzy i jest niezależna od wieku. Zawdzięczamy ją nie tylko genom, ale i najnowszym osiągnięciom medycyny. Nowoczesna Klinika Chirurgii Plastycznej Beauty Group została stworzona właśnie po to, by spełniać odwieczne marzenie o pięknie. Pomagamy uczynić pierwszy krok na drodze ku odzyskaniu radości życia i pewności siebie. To, że natura nas zawiodła, nie oznacza, że musimy bezkrytycznie akceptować jej wyroki.

„Chcemy spełniać własne pragnienia, ale zwykle pragniemy tego, czego chce od nas świat” – Szekspir

Udoskonalanie natury stało się szczególnie istotne w obecnych czasach, gdy o sukcesie osobistym lub zawodowym często decyduje atrakcyjny, młody wygląd. Uroda jest dziś niemal tak samo ważna jak dyplom dobrej uczelni, zatem trudno się dziwić rosnącemu lawinowo zapotrzebowaniu na zabiegi medycyny estetycznej, zarówno w Europie, jak i w Ameryce. Również w Polsce kobiety mają coraz większe wymagania i coraz wcześniej zaczynają myśleć o zachowaniu urody oraz tak zwanego „kapitału młodości”. Ponad połowa Amerykanek utożsamia piękno ze zdrowiem. Ten pogląd zyskał już rzesze zwolenniczek – także w Polsce. Niestety czasy, w których żyjemy, nie są sprzymierzeńcem zdrowego trybu życia. Stres, niezdrowe jedzenie, zanieczyszczenie środowiska i siedzący tryb życia prędzej czy później odbiją się na naszej twarzy i sylwetce. Zaburzenia metabolizmu, spowodowane nerwowym i niezdrowym stylem życia, wywierają negatywny wpływ na cały organizm. Pogarsza się funkcjonowanie i wygląd skóry, oczy stają się zmęczone i podkrążone, zaczynamy też dostrzegać, że w wyniku siedzącego trybu życia zaczyna nam się odkładać tłuszcz w miejscach, w których wcale go nie chcemy. Medycyna estetyczna pozwala w szybki i relatywnie prosty sposób odwrócić ten proces. Stąd coraz większa popularność zabiegów umożliwiających przywrócenie ładnego wyglądu, a co za tym idzie wpływających na poprawę jakości życia. Chociaż wiedza na temat chirurgii plastycznej jest coraz większa, podjęcie decyzji o poddaniu się zabiegowi i zmianie części siebie nie jest proste. Doskonale rozumiemy rozterki naszych pacjentów i dlatego wspieramy ich, otaczając kompleksową opieką lekarską i traktując każdego w sposób indywidualny, z pełnym zrozumieniem i gwarancją anonimowości. Ciepła, rodzinna atmosfera, komfortowe warunki podczas całego pobytu w klinice oraz wszechstronna troska o dobre samopoczucie gości pomagają pozbyć się napięć i lęków, ułatwiając w ten sposób psychiczne przygotowanie do zabiegu.