Blokada nosa? Zapomnij o problemie!

Przyłącz się do nas na Facebooku:


     

 Utrudnione oddychanie przez nos może wynikać ze skrzywienia przegrody nosa. Najczęściej jest ono skutkiem urazów mechanicznych, nawet takich, których nie pamiętamy, bo zdarzyły się okołoporodowo lub we wczesnym dzieciństwie.
Bardzo często skrzywienie przegrody uwidacznia się dopiero wraz z wiekiem i postępuje na skutek zmian rozwojowych.
Jeśli krzywizna przegrody nosowej nie wpływa na twój oddech i nie prowadzi do częstych infekcji zatok, prawdopodobnie możesz ją zostawić w spokoju. Możesz ewentualnie porozmawiać z lekarzem laryngologiem  na temat innych potencjalnych przyczyn blokady nosa.
Jeżeli jednak odchylona przegroda blokuje jedno lub oba nozdrza, tak że oddychanie przez nos jest trudne lub wręcz niemożliwe, możesz, a nawet powinieneś rozważyć poddanie się operacji.
Niedrożny nos może być przyczyną:

  •  Nawracających zapaleń zatok
  • Chrapania, a w konsekwencji nawet niedotlenienia podczas snu

Zważywszy na fakt, że prosta przegroda jest zjawiskiem niemalże niespotykanym, problemy te mogą dotyczyć większości z nas.
Zapraszamy na konsultacje ze specjalistą otolaryngologiem doktorem Grzegorzem Jamro:

Grzegorz Jamro

Polub nas na FacebookuOdwiedź nasz profil na Facebooku i polub nas. Dzięki temu pozostaniemy w kontakcie i na bieżąco będziesz dowiadywać się o promocjach i ciekawych wydarzeniach organizowanych na terenie kliniki.