Korekta powiek górnych_pacjentka

Korekta powiek okiem pielęgniarki

Przyłącz się do nas na Facebooku:


Opadające powieki górne to częsty problem estetyczny, który odbiera całej twarzy młody i wypoczęty wygląd. Najczęściej pojawia się u kobiet w średnim wieku: powieki wiotczeją, tracą jędrność i opadają na linię rzęs, niejednokrotnie utrudniając widzenie i stając się problemem nie tylko estetycznym, ale również zdrowotnym. Kiedy opadanie powiek jest zaawansowane, chirurgia plastyczna to jedyne rozwiązanie problemu. Plastykę wykonuje się poprzez cięcie w naturalnej zmarszczce powieki, wycięcie nadmiaru skóry i mięśnia okrężnego oka. Dzięki takiej metodzie blizna pooperacyjna jest niewielka i ukryta w załamaniu powieki górnej, łatwa do ukrycia poprzez lekki makijaż.

  Korekta powiek górnych_pacjentka po zabiegu

Pacjentka po plastyce powiek

Doświadczeniem po zabiegu korekty powiek dzieli się pani Ula, pielęgniarka chirurgiczna współpracująca od lat z kliniką Beauty Group

Na zabieg korekty powiek górnych zdecydowałam się po wielu latach pracy w charakterze pielęgniarki chirurgicznej. W czasie swojej praktyki obserwowałam tysiące podobnych zabiegów, znałam dokładny przebieg operacji, prowadziłam pacjentów w czasie rekonwalescencji. Kiedy u mnie również pojawiła się potrzeba poddania się zabiegowi, nie wahałam się długo. Zabieg wykonywał doktor Tomasz Dydymski, do którego umiejętności mam pełne zaufanie. Aby w pełni wykorzystać możliwości, jakie niesie ze sobą zabieg należy być wyjątkowo dokładnym. Od precyzji cięcia chirurgicznego zależy późniejsza symetria powiek.

Najgorzej wspominam pierwszy dzień po zabiegu. Po nocy wytworzyły się duże obrzęki, a plasterki steri-strip ograniczały pole widzenia. Po ich usunięciu poczułam się znacznie bardziej komfortowo. Cieszę się, że przeznaczyłam pierwszy tydzień na rekonwalescencję, bo nie był to najlepszy czas na powrót do zawodowych obowiązków.

Obecnie mija miesiąc od zabiegu, a moje spojrzenie jest odświeżone i młodsze. Powoli wraca czucie powiek i linii rzęs. Według doktora Dydymskiego ostateczny efekt zostanie osiągnięty po 3 miesiącach. Jestem przeszczęśliwa, że zdecydowałam się na ten zabieg: nie tylko ze względów estetycznych, ale przez wzgląd na komfort w życiu codziennym.

Korekta powiek górnych_zdjęciaprzed_i_po

Moje rady dla pacjentów:

  • Przed zabiegiem przez 3 tygodnie brałam regularnie Rutinoscorbin i witaminę C 1000, co pozwoliło mi uniknąć nadmiernych krwiaków i zasinień.
  • Zimne kompresy z Borasolu przynosiły mi dużą ulgę. W moim przypadku wystarczyły 3 doby ich stosowania.
  • Smarowanie powiek Neomecyną sprawiło, że skóra na powiekach była bardziej elastyczna, co poprawiło komfort codziennego funkcjonowania w pierwszych dniach po zabiegu.
  • Bardzo pomocne po zabiegu okazały się leki przeciwobrzękowe. W moim przypadku były one konieczne ze względu na sporą opuchliznę powiek
  • Szwy ściągnęłam w 5 dobie. Od tego czasu komfort był nieporównywalny, ale oczy mimo wszystko szybko się męczyły – warto w tym czasie zaplanować sobie kilka dni na odpoczynek i rekonwalescencję. Po ściągnięciu szwów zalecam zwykłą toaletę: przemywanie oczu wodą przegotowaną, stosowanie tłustych maści.
  • Z mojego punktu widzenia istotny jest masaż samej blizny. Po zdjęciu szwów pod palcami wyczuwałam zgrubienie w formie „wałeczka”, który był widoczny i mało estetyczny. W miarę upływu czasu blizna się spłyciła, a obecnie jest już mało wyczuwalna pod palcami.

Polub nas na FacebookuOdwiedź nasz profil na Facebooku i polub nas. Dzięki temu pozostaniemy w kontakcie i na bieżąco będziesz dowiadywać się o promocjach i ciekawych wydarzeniach organizowanych na terenie kliniki.