ARTPLASTICA - Najwyższa Jakość 2013 - czterokrotny zwycięzca programu Quality International! * NOWOŚĆ: Laser eCO2- najnowocześniejszy, najsilniejszy i najbardziej uniwersalny medyczny laser frakcyjny! * PELLEVE- nieoperacyjny lift twarzy!

Artplastica

  1. Polski
  2. Germany
  3. English

Informacje na temat zabiegu powiększania biustu


Powiększanie piersi


Powiększanie piersi jest zabiegiem, który wzbudza najwięcej emocji i należy do nielicznych, po wykonaniu których efekty można podziwiać niemalże natychmiast, bo już w trzeciej dobie. Pacjentki mogą cieszyć się ze wspaniałych rezultatów zabiegu, które od razu są widoczne (mimo utrzymującego się w tak wczesnym stadium obrzęku) oraz bez przeszkód zostać wypisane z Kliniki.

Powiększanie piersi należy też do najczęściej wykonywanych operacji plastycznych na świecie. Dla przykładu w ubiegłym roku w USA wykonano ich aż 600 tysięcy.

Przygotowanie się do zabiegu
Przebieg zabiegu,
ryzyko i powikłania pooperacyjne
Okres rekonwalescencji

Dla kogo jest ten zabieg?

W Polsce, szczególnie w mniejszych miejscowościach, zabieg powiększania piersi nadal budzi tak duże kontrowersje, że wiele kobiet powstrzymuje się z podjęciem decyzji w obawie przed reakcją najbliższego otoczenia. Pacjentki poddające się tego typu zabiegowi często kierują się głównie pobudkami estetycznymi, takimi jak pierwotnie nierówne ułożenie piersi, dysproporcja w wielkości lub mały gruczoł piersiowy. Ich motywacją jest więc przede wszystkim naprawienie błędów natury. Gdyby chodziło o wadę zgryzu czy ubytek w uzębieniu, taka decyzja byłaby czymś oczywistym. Często jednak zdarza się, że osoby, które bez problemu zaakceptowałyby konieczność wszczepienia implantu zębowego, nie mogą sobie poradzić z kontrowersjami, jakie budzi implant piersiowy. Nasuwa się pytanie – czy warto tracić czas i energię na zamartwianie się zbyt małymi piersiami, skoro ten uciążliwy psychicznie problem można relatywnie łatwo rozwiązać tak jak każdego roku robi ponad pół miliona Amerykanek?

Innym czynnikiem blokującym podjęcie decyzji jest strach przed bólem. Tymczasem 95% Pacjentek, które poddały się operacji powiększenia piersi w naszej Klinice, zgodnie twierdzi, że ból i inne uciążliwości przypisywane temu zabiegowi są mocno przesadzone. Co więcej, wszystkie nasze Pacjentki zgodnie twierdzą, że gdyby wiedziały wcześniej o tak łagodnym przebiegu operacji i troskliwej opiece w Klinice, nie zwlekałyby z podjęciem decyzji ani chwili. Kilku lat straconych na wewnętrznych rozterkach i przemyśleniach nikt niestety im nie wróci...

Pomyślny rezultat operacji ma z reguły niezwykle pozytywny wpływ na psychikę Pacjentek. Zdecydowana większość z nich czuje się bardziej komfortowo we własnym ciele i zyskuje pewność siebie, wynikającą z poczucia własnej atrakcyjności. Świadomość posiadania bliskich ideałowi atrybutów kobiecości może wpływać zarówno na umocnienie więzi z partnerem, jak i na jakość kontaktów z otoczeniem. Satysfakcja płynąca z efektów zabiegu znacznie zwiększa samoakceptację, co w prosty sposób przekłada się na zwiększenie optymizmu życiowego.

Kwalifikacja do zabiegu
Panie mieszkające poza województwem szczecińskim lub za granicą powinny zgłosić się do Kliniki w przeddzień zarezerwowanego terminu operacji, aby mogły wypocząć, a przede wszystkim poddać się konsultacji przedzabiegowej celem kwalifikacji do zabiegu.

Chirurg plastyk szczegółowo omawia z Pacjentką przebieg operacji oraz metodę dostosowaną do konkretnego przypadku a także ewentualne pooperacyjne problemy.

Na podkreślenie zasługuje fakt, iż w naszej Klinice nigdy nie wystąpiły przypadki komplikacji. Pacjentki zgodnie twierdzą, że oprócz profesjonalnej opieki w Klinice otrzymały szczegółowe wskazówki dotyczące rekonwalescencji w warunkach domowych. Należy pamiętać o tym, że ścisłe przestrzeganie uzyskanych od lekarza zaleceń w dużym stopniu warunkuje pomyślny przebieg rekonwalescencji oraz ostateczny rezultat zabiegu.

Podczas konsultacji przedzabiegowej każda z Pań ma możliwość uzyskania od lekarza wyczerpujących odpowiedzi na wszelkie niepokojące ją kwestie związane z operacją, rekonwalescencją i efektami zabiegu.

Przygotowanie do operacji 
Przynajmniej na 4 tygodnie przed zarezerwowanym terminem operacji należy maksymalnie ograniczyć liczbę papierosów.

14 dni przed operacją konieczne jest odstawienie środków przeciwbólowych zawierających kwas salicylowy i leków, w skład których wchodzi aspiryna.

Panie powyżej 50 roku życia prosimy o aktualne EKG i wynik badania mammograficznego.

Kartę zaleceń przedoperacyjnych Pacjenci otrzymują po dokonaniu rezerwacji terminu zabiegu. Karta ta zawiera m. in. pełną listę niezbędnych badań potrzebnych do kwalifikacji Pacjenta do operacji. Jeżeli z jakichś względów Pacjent nie ma możliwości przygotowania wyników wcześniej we własnym zakresie lub trzeba będzie jakiś wynik kontrolnie powtórzyć, możemy to wykonać również na miejscu, w Klinice. Przypominamy o konieczności udzielenia lekarzowi podczas wywiadu lekarskiego przed operacją, szczerych i pełnych odpowiedzi, zwłaszcza w zakresie ewentualnych uczuleń oraz przyjmowanych leków.

Zabieg 
Operację trwającą zwykle 1-1,5 godziny wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Polega na umiejscowieniu odpowiedniego implantu pod dużym mięśniem piersiowym lub na nim - po wykonaniu cięcia o długości 2 – 3 cm w fałdzie pod piersią lub na granicy otoczki brodawki piersi.

Rodzaj cięcia skórnego zależy od kształtu i wielkości piersi, średnicy brodawki, objętości wybranej protezy, jej typu oraz preferencji pacjentki.

Implant może zostać umiejscowiony
pod mięśniem piersiowym
lub zaraz pod gruczołem piersiowym
(czyli na mięśniu piersiowym).Sposób umiejscowienia implantu zależeć będzie od typu implantu, stopnia pożądanego powiększenia piersi, od kształtu Twojej sylwetki oraz zaleceń chirurga. Zakładane są szwy wchłanialne lub niewchłanialne do usunięcia 14 dni po operacji. Po operacji zakładane są dreny, które w zdecydowanej większości przypadków można usunąć już w pierwszej dobie po zabiegu.

Rysunki piersi zostały zamieszczone dzięki uprzejmości firmy Allergan, producenta implantów z kolekcji Natrelle™
Ryzyko i możliwe powikłania pooperacyjne
- bliznowce
- zasinienia i krwiaki
- infekcja
- przedłużony proces gojenie się ran
- zmiany w czuciu piersi oraz brodawek piersiowych: w zdecydowanej większości przypadków są to zjawiska tymczasowe, w niezwykle rzadkich przypadkach – trwałe
- torebka łącznotkankowa (capsular contracture) – twarda blizna która tworzy się naokoło implantu
- pęknięcie implantu
- marszczenie się skóry na obrzeżach implantu
- ryzyko związane ze znieczulenem
- skrzepy
- ból klatki piersiowej
- zakrzepica krwi
- możliwość konieczności reoperacji

Jest to ryzyko mogące wystąpić w wyniku operacji powiększania piersi, jednakże wszelkie te zjawiska są niezwykle rzadko spotykane.
Poza tym, należy podkreślić, że pomimo ryzyka związanego z implantami piersi, nie jest ono powiązane w jakikolwiek sposób ze zdrowiem piersi jako takiej. Bardzo dokładne badania uczonych dowodzą braku powiązań pomiędzy operacją powiększenia piersi implantem a chorobami autoimmunologicznymi i innymi.

Co powinnaś rozważyć przed zabiegiem!
Nawet najlepsze implanty nie dają gwarancji, że zabiegu nie będzie trzeba powtórzyć w przyszłości. Ciąża, utrata masy ciała czy też proces menopauzy mogą mieć wpływ na wygląd Twoich piersi.

Kliknij po zalecenia pozabiegowe >>

do góry
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda