ARTPLASTICA - Najwyższa Jakość 2013 - czterokrotny zwycięzca programu Quality International! * NOWOŚĆ: Laser eCO2- najnowocześniejszy, najsilniejszy i najbardziej uniwersalny medyczny laser frakcyjny! * PELLEVE- nieoperacyjny lift twarzy!

Artplastica

  1. Polski
  2. Germany
  3. English

Informacje na temat zabiegu podniesienia piersi


Podniesienie piersi


Zabieg podniesienia lub plastyki piersi stosuje się, gdy piersi pod wpływem siły grawitacji oraz osłabienia tkanki stały się obwisłe i opadłe. Nawet jeśli nadal zachowują rozmiary proporcjonalne do ciała, ich kształt bywa dość daleki od ideału. Plastyka piersi jest także nieocenioną pomocą w przypadkach gdy Pacjentka oczekuje przywrócenia lub nadania kształtu zniekształconym pod wpływem różnych czynników piersiom.

W celu uzyskania pożądanego efektu najczęściej stosowane są dwie metody operacyjne:
 Metoda mniej inwazyjna polega na wypełnieniu pustego gruczołu piersiowego odpowiednim implantem piersiowym, który jednocześnie nada oczekiwany kształt. Technika ta stosowana jest szczególnie w przypadku Pacjentek, którym nie zależy na zmniejszeniu wielkości piersi.
 Metoda polegająca na wykonaniu nacięcia w kształcie odwróconej litery T i odpowiednim uformowaniu obwisłego gruczołu piersiowego od wewnątrz.

Podjęcie decyzji o wykonaniu zabiegu często bywa trudne. I to pomimo że większość Pacjentek nie ukrywa, że zniekształcony biust jest dla niech przyczyną poważnych kompleksów i powoduje, że czują się źle we własnym ciele, a myśl o rozebraniu się lub założeniu kostiumu kąpielowego wywołuje niemal panikę. Powszechna opinia nakazująca zamykanie operacji plastycznych w sferze wstydliwego tabu, w niczym nie poprawia ich sytuacji. Wręcz przeciwnie – może ją znacznie pogorszyć, a w skrajnych przypadkach doprowadzić nawet do depresji. W takich sytuacjach, mając na uwadze własne zdrowie psychiczne, odwlekanie decyzji nie wydaje się sensowne. Szanse na to, że zniekształcony biust sam się naprawi są niestety zerowe.

Warto pamiętać o tym, że zabiegi poprawiające kształt piersi należą do najczęściej wykonywanych operacji plastycznych na świecie. W samych Stanach Zjednoczonych poddaje się im ponad pół miliona kobiet rocznie. Popyt na tego rodzaju zabiegi sprawił, że operacje piersi są obecnie najlepiej rozwiniętą gałęzią chirurgii plastycznej. Techniki operacyjne w zakresie zabiegów poprawiających biust są opracowywane i doskonalone od lat. Właściwie przeprowadzona operacja piersi nie ma prawa się nie powieść.

Jedną z najczęstszych obaw Pacjentek planujących operację jest lęk przed bólem. Tymczasem 95% Pacjentek, które poddały się operacji podniesienia piersi w naszej Klinice, zgodnie twierdzi, że wspominany ból i inne uciążliwości przypisywane temu zabiegowi są mocno przesadzone. Jeszcze częściej spotykamy się ze stwierdzeniem, że gdyby tylko wiedziały, że operacja i rekonwalescencja przebiegną tak łagodnie i bezboleśnie, już dawno podjęłyby decyzję, którą tak długo odkładały.

Wykonanie zabiegu z reguły skutkuje natychmiastową poprawa nastroju Pacjentki.
Zgodne z oczekiwaniami rozwiązanie uciążliwego problemu, jakim były kompleksy na punkcie biustu, ma korzystny wpływ na ich psychikę. Dzięki fantastycznym efektom zabiegu czują się one bardziej atrakcyjne i pełne energii. Świadomość posiadania nowych, kształtnych piersi jest dla wielu z nich źródłem olbrzymiej radości i ma wpływ na umocnienie pewności siebie oraz wzrost optymizmu.

Kwalifikacja do zabiegu
W przypadku osób przyjeżdżających z odległych rejonów kraju oraz z zagranicy, konsultacja przedzabiegowa, kwalifikująca pacjentów do zabiegu, powinna zostać przeprowadzona nie później niż na dzień przed zaplanowanym zabiegiem.
W trakcie konsultacji pacjentka powinna pytać o wszystkie kwestie związane z planowaną operacją, które ją nurtowały i budziły jej niepokój. Doktor, który będzie wykonywał zabieg, szczegółowo omawia przebieg planowanej operacji, wybór metody operacyjnej, informuje również o ewentualnych niebezpieczeństwach.

Przygotowanie do operacji
Panie przyjeżdżające z bardzo dalekich regionów kraju i Europy powinny zaplanować przyjazd w dniu poprzedzającym termin wykonania zabiegu, aby mogły wypocząć. Po zakwalifikowaniu pacjentki do zabiegu niezbędne badania krwi przeprowadzane są na miejscu. Jedynie u pacjentek powyżej 50 roku życia EKG należy wykonać przed przyjazdem na zabieg W dniu zaplanowanego zabiegu należy być na czczo (nie wolno spożywać żadnych pokarmów ani płynów). Pacjentka mająca zaplanowaną operację powinna przynajmniej na 4 tygodnie przed zabiegiem ograniczyć palenie papierosów. Środki przeciwbólowe z kwasem salicylowym lub leki zawierające aspirynę muszą być odstawione najpóźniej na 14 dni przed operacją, ponieważ utrudniają one krzepnięcie krwi. O wszystkich przepisanych lekarstwach należy poinformować naszego chirurga plastyka. Bardzo ważne jest podanie do wywiadu lekarskiego wszelkiego rodzaju uczuleń. W razie zachorowania lub konieczności zmiany terminu prosimy o powiadomienie kliniki w odpowiednim czasie.

Zabieg
Zabieg ten wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Podczas zabiegu operacyjnego usuwa się nadmiar skóry i tkanki podskórnej. W tym celu stosowane są następujące techniki: cięcie pionowe od otoczki do rowka podsutkowego lub, przy bardzo dużych piersiach, w kształcie litery T.
Zabieg trwa zwykle 3 godziny.

Postępowanie pooperacyjne
Pacjentki otrzymują od nas specjalne, dobrze dopasowane biustonosze ze wskazaniem do noszenia ciągłego przez kilka tygodni. W pierwszych czterech tygodniach zalecane jest zwracanie szczególnej uwagi na reakcje organizmu. Mimo braku bólu lub innych objawów świadczących o niedawnej operacji należy unikać forsowania się, wykonywania gwałtownych, energicznych ruchów. Zalecany jest spokój, aby umożliwić szybkie gojenie tkanki. Aktywność sportowa, prace domowe (np. prasowanie, mycie okien), intensywny ruch mięśni piersiowych czy sen w pozycji na brzuchu są w tym czasie wykluczone. Należy również unikać nadmiernego nasłonecznienia, korzystania z solarium i sauny. Przez pierwsze trzy miesiące po zagojeniu wskazane jest samodzielne intensywne masowanie piersi oraz stosowanie maści i kremów zmiękczających blizny. Zgodnie z zaleceniami chirurga plastyka, szwy usuwa się etapowo po siódmej dobie od zabiegu, opatrunek stosowany jest zwykle przez 10 dni. Można to zrobić w miejscowym gabinecie wskazanym przez lekarza rodzinnego. Więcej informacji na temat dalszego indywidualnego postępowania każda pacjentka otrzymuje przy wypisie z Kliniki.

Ryzyko i możliwe powikłania
Tak jak przy każdym zabiegu, istnieje możliwość infekcji, krwawienia, trwałych napięć czy powstania blizn lub krwiaków. Ponadto brak możliwości karmienia, ryzyko martwicy skóry i brodawki z otoczką. W razie wątpliwości mogą Państwo porozmawiać z naszym chirurgiem. Niezależnie od teoretycznej możliwości jakiegoś powikłania chirurgicznego, w naszej Klinice nie mieliśmy takich przypadków.

Kliknij po zalecenia pozabiegowe >>

do góry
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda