ARTPLASTICA - Najwyższa Jakość 2013 - czterokrotny zwycięzca programu Quality International! * NOWOŚĆ: Laser eCO2- najnowocześniejszy, najsilniejszy i najbardziej uniwersalny medyczny laser frakcyjny! * PELLEVE- nieoperacyjny lift twarzy!

Artplastica

 1. Polski
 2. Germany
 3. English

Informacje na temat operacji korekcyjnej nosa


Korekcja nosa (Rhinoplasty)


Plastyka nosa ma na celu poprawienie wyglądu i proporcji Twojego nosa, uwydatniając harmonie rysów twarzy i Twoją samoocenę.
< Operacja nosa może także skorygować słabe oddychanie spowodowane poprzez anomalia wewnątrz nosa.

Każdego roku około pół miliona ludzi zainteresowanych poprawą wyglądu swojego nosa, umawia się na konsultację z chirurgiem plastykiem. Podczas gdy kształt nosa jest zazwyczaj rezultatem dziedziczności, są też przypadki, w których wygląd nosa zmienia się w wyniku procesu starzenia się, w rezultacie urazu lub wcześniejszych operacji. Jedno jest pewne, nic nie ma większego znaczenia dla wyglądu twarzy jak wielkość i kształt nosa. Ponieważ nos nadaje twarzy określony charakter, nawet niewielka zmiana może w znaczący sposób poprawić Twój wygląd.

Przygotowanie się do zabiegu
Przebieg zabiegu,
ryzyko i powikłania pooperacyjne
Okres rekonwalescencji
Co plastyka nosa może poprawić:
 • wielkość nosa – w stosunku do pozostałych elementów konstrukcji twarzy,
 • szerokość nosa na grzbiecie,
 • profil nosa z widocznym garbem lub wklęśnięciem na grzebiecie,
 • czubek nosa, który jest zbyt duży, „kartoflowaty”, opadający lub zadarty,
 • zbyt duże, zbyt szerokie lub zadarte nozdrza,
 • asymetrię i inne dewiacje nosa.
korekcja operacja nosa operacja nosa
Przygotowanie do operacji 
1) Zrób badania zalecone przez lekarza niezbędne w procesie kwalifikacji do zabiegu.
2) Zastosuj się do zaleceń lekarza odnośnie zażywanych leków, mających wspomóc organizm przed zabiegiem.
3) Rzuć lub przynajmniej ogranicz palenie – na 2-4 tygodnie przed zabiegiem.
4) Dwa tygodnie przed operacją zabrania się zażywania aspiryny i jej pochodnych oraz ziołowych suplementów diety mających wpływ na krzepliwość krwi (tj. rozrzedzających krew).

Zabieg 
W zależności od techniki operacyjnej kosmetyczny zabieg nosa można przeprowadzić w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, dotchawiczym. Cięcie wykonywane jest odpowiednio do wskazań operacyjnych. Zabieg polega na korekcji części chrzęstnej i kostnej nosa w zależności od zaplanowanego kształtu.

Czasami plastyka nosa wymaga przeszczepu części chrzęstnych z innych partii ciała. Najczęściej wykonuje się przeszczepy z przegrody nosowej, ale też pobiera się tkanki z ucha lub – bardzo rzadko - z żebra.

Zabieg kończy się szyciem wykonanych cięć skóry bądź błony śluzowej, tamponadą przewodów nosowych oraz unieruchomieniem nosa za pomocą wąskiej grzbietowej szyny.

Zabieg trwa zwykle 1-3 godzin. Ostateczny wynik operacji kosmetycznej nosa jest widoczny dopiero po upływie kilku miesięcy. Obrzęki u różnych osób ustępują z różna szybkością i czasami nos wygląda już bardzo dobrze parę tygodni po zabiegu, w innych przypadkach należy się uzbroić w cierpliwość na kilka miesięcy – nawet do roku czasu.

Ryzyko i możliwe powikłania pooperacyjne
Decyzja o poddaniu się operacji plastyki nosa jest kwestią niezwykle indywidualną. Musisz ocenić, czy w tym przypadku zabieg spełni Twoje oczekiwania i czy akceptujesz w pełni możliwe ryzyko i potencjalne komplikacje.
Ryzyko obejmuje:
 • pęknięcie małych powierzchownych naczynek nosa,
 • infekcja,
 • gorsze gojenie się ran,
 • ryzyko związane ze znieczuleniem,
 • nadmierne krwawienie,
 • asymetria nosa,
 • zmiany w czuciu skóry (odrętwienie),
 • zmiana w procesie wdychania powietrza może się pojawić po zabiegu plastyki nosa lub plastyki przegrody nosowej,
 • nierówności przegrody – pojawiają się rzadko i wymagają zabiegu korygującego,
 • brzydkie blizny,
 • zmiany w kolorze skóry,
 • obrzęk,
 • prawdopodobieństwo powtórnej operacji.Okres rekonwalescencji  
Zastosowana tamponada przewodów nosowych utrzymana zostaje ok. 48 godzin. Po 8-10 dniach następuje zdjęcie opatrunku unieruchamiającego (szyny). Obrzęk ustępuje zazwyczaj po okresie ok. 3-4 tygodni od zabiegu. Pierwszego dnia po zabiegu należy pozostać w łóżku z głową uniesioną wyżej. Stosowanie zimnych okładów zmniejsza krwiaki i obrzęki. W ciągu następnych kilku dni nie należy zbyt aktywnie usuwać wysięku z nosa. Po zdjęciu opatrunku zewnętrznego można pokryć skórę makijażem. Przez trzy miesiące należy unikać urazów, przegrzewania się i oziębiania. Nos po operacji jest szczególnie wrażliwy na urazy, toteż należy zachować ostrożność podczas uprawiania sportów, niewskazane jest też przed upływem 3 tygodni noszenie okularów. Na początku trzeba również unikać nadmiernego nasłonecznienia oraz korzystania z solarium i sauny.

Dokładne informacje na temat dalszego indywidualnego postępowania każdy pacjent otrzymuje przy wypisie z kliniki.

do góry
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda