Plastyka powiek dolnych (Blefaroplastyka)

Przyłącz się do nas na Facebooku:


Jednym z najbardziej efektywnych, a zarazem najmniej inwazyjnym, sposobem chirurgicznego odmłodzenia twarzy jest plastyka powiek dolnych. To właśnie na cienkiej i delikatnej skórze wokół oczu najszybciej odznaczają się procesy starzenia, które odbierają młodzieńczy blask Twojemu spojrzeniu.

W przypadku powiek dolnych najczęstszym wskazaniem do zabiegu są tzw. worki pod oczami, czyli uwypuklający się z oczodołu tłuszcz oraz wiotka skóra i głębokie zmarszczki występujące poniżej oczu.

Efekty wykonanego zabiegu korekcji powiek dolnych są długotrwałe.

Plastyka powiek dolnych optycznie odmładza całą twarz dzięki czemu możemy poczuć się pewniejsi siebie i bardziej otwarci. Uzyskana w ten sposób większa wyrazistość twarzy powoduje, iż możemy być postrzegani jako osoby zdecydowane i pełne sił witalnych. Krótki czas trwania zabiegu, łagodny i bezbolesny przebieg, brak potrzeby hospitalizacji oraz szybki powrót do normalnego funkcjonowania powodują, iż zabiegi te są wykonywane bardzo często nie tylko przez osoby starsze, ale również średnim wieku.

Zabieg korekcji powiek dolnych może być połączony z innymi zabiegami – szczególnie z plastyką powiek górnych lub bardziej inwazyjnym liftingiem twarzy (w takim przypadku operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym).

Kwalifikacja do zabiegu

W przypadku osób przyjeżdżających z odległych rejonów kraju lub z zagranicy, konsultacja przedzabiegowa, która kwalifikuje pacjentów do zabiegu, powinna zostać przeprowadzona najpóźniej dzień przed zaplanowanym terminem zabiegu. W trakcie konsultacji pacjent powinien pytać o wszystko, co budzi jego niepokój w związku z planowaną operacją. Chirurg plastyczny, wykonujący zabieg, w sposób drobiazgowy omawia szczegóły planowanej operacji, uzgadnia i zaznacza zakres operacji oraz omawia technikę operacyjną. Jeśli pacjent jest obciążony dolegliwościami, lub przyjmuje leki musi o tym poinformować lekarza. W trakcie konsultacji pacjent informowany jest również o niebezpieczeństwach i ewentualnych powikłaniach związanych z wykonaniem zabiegu.

ZALECENIA DO ZABIEGU KOREKTY POWIEK DOLNYCH – DO POBRANIA

Ryzyko i możliwe powikłania

Przy każdym zabiegu chirurgicznym istnieje możliwość infekcji, krwawienia, trwałych napięć czy powstania blizn czy krwiaków. W razie wątpliwości mogą Państwo porozmawiać z naszym chirurgiem i rozwiać wszelkie wątpliwości. Niezależnie od teoretycznej możliwości wystąpienia jakiegoś powikłania, w naszej klinice nie zdarzyły się takie przypadki.

Zabieg i pobyt w klinice

Plastyka powiek dolnych (lifting powiek dolnych) polega na wykonaniu nacięcia poniżej brzegu rzęsowego, co po operacji jest praktycznie niewidoczne. Następnie oddziela się skórę do dolnego brzegu oczodołu, a jeśli jest taka potrzeba nacina się przegrodę oczodołową i usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej, likwidując tzw. worki tłuszczowe pod oczami. Ostatnim etapem tego zabiegu jest usunięcie nadmiaru skóry w odpowiedniej ilości, aby nie doszło do wywinięcia powieki. Zszycie rany kończy ten krótki i bardzo efektowny zabieg. Ranę zszywa się bardzo cienką nitką tak, że blizna jest praktycznie niewidoczna. W celu ochrony przed infekcją na ranę zakłada się maść z antybiotykiem. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Pobyt w klinice zależny jest od woli pacjenta. Godzinę po wykonaniu zabiegu można opuścić placówkę (czas może wydłużyć się ze względu na indywidualne zalecenia lekarskie).

Postępowanie pooperacyjne

W pierwszych czterech tygodniach zalecane jest zwracanie szczególnej uwagi na przeciążenia organizmu: należy unikać skrajnych warunków atmosferycznych, przeciągów oraz forsowania się. Zalecamy spokojny tryb życia, aby skrócić czas gojenia do minimum. Należy również unikać nasłonecznienia, solarium i sauny. Zgodnie z zaleceniami chirurga plastycznego szwy usuwa się po 7-10 dniach. Można to zrobić w naszej klinice lub miejscowym gabinecie wskazanym przez lekarza rodzinnego. Więcej informacji na temat dalszego postępowania każdy pacjent otrzymuje przy wypisie z kliniki.

Zalecenia pozabiegowe

  • Codzienna dezynfekcja ran kwasem bornym.
  • Przez 6 tygodni po operacji obowiązuje zakaz uprawiania sportów wymagających wysiłku fizycznego, takich jak: aerobic, siłownia, fitness, pływanie itp.
  • W ciągu pierwszych 6 miesięcy po operacji obowiązuje zakaz korzystania z solarium, sauny oraz intensywnego opalania się.
  • Reszta zaleceń pozabiegowych jest podawana do wiadomości pacjenta przy wypisie z kliniki.

Informujemy, że ze względu na to, że każdy pacjent jest traktowany indywidualnie, a poszczególne przypadki różnią się między sobą, niektóre punkty niniejszych zaleceń pooperacyjnych mogą być inne niż te, które pacjent otrzyma od swojego lekarza prowadzącego w klinice.

Polub nas na FacebookuOdwiedź nasz profil na Facebooku i polub nas. Dzięki temu pozostaniemy w kontakcie i na bieżąco będziesz dowiadywać się o promocjach i ciekawych wydarzeniach organizowanych na terenie kliniki.